Власник земельної ділянки, яка планує змінити цільове призначення, повинен надати відповідну заяву до селищної, сільської або міської ради (в тих випадках, якщо земля знаходиться на території населеного пункту). В іншому випадку заява треба подавати в районну державну адміністрацію.
Терміни | Ціна |
---|---|
1-4 місяць | від 2000 грн. |
Необхідні дані
Зміст і форма цієї заяви не встановлені на законодавчому рівні, тому наші фахівці радять згадувати такі дані:
Необхідні документи
Далі відбувається розгляд такого заяву в районній державній адміністрації, сільському, міському чи селищній раді. Якщо у фахівців немає ніяких претензій, вони схвалюють підготовку проекту переведення земель:
У разі зміни цільового призначення землі проект розробляє землевпорядна організація за індивідуальним замовленням фізичної або юридичної особи, якій належить ділянка.
Проект перекладу земель повинен бути узгоджений або переузгодити з санітарно-епідеміологічними і природоохоронним органом, а також місцевим органом земельних ресурсів. Також потрібне узгодження органу архітектури та містобудування та охорони культурної спадщини. Кожне виконання такої процедури здійснюється після проведення спеціальної землевпорядної експертизи. Потім замовник виконує подачу проектних документів до селищної, сільської або міської ради (або до районної адміністрації) для прийняття остаточного вирішене.
Нерідко проблеми виникають на етапі розгляду документів в органі містобудування та архітектури. Для подолання такої перешкоди необхідно правильно аргументувати необхідність виконання зміни цільового призначення ділянки.
ЗАКОН УКРАЇНИ