EDR.com

Опікунство над дитиною Київ

Послуга Термін
Складання Позову від 1 дня
Подача Позову  
Судовий день 1 година

Замовити

Опіка й піклування над дітьми

У батьків досить часто виникають різні суперечки щодо дітей. В українському законодавстві вказано багато батьківських прав і зобов'язань перед дітьми, але найпоширенішими конфліктами вважаються дискримінація батьківських прав та відхилення від батьківських обов'язків.

Звичайно, кращий вихід із конфліктної ситуації, що виникла – вирішити всі проблеми в досудовому порядку. Але, як показує практика, більшості подружніх пар складно перебороти труднощі та вирішити суперечки без професійної юридичної допомоги, судових інстанцій або інших державних органів. Бувають суперечки, які можна вирішити й без звернення до суду, але тоді доведеться звернутися в інші виконавчі органи – органи опіки та піклування. До повноважень цих органів входить надання батьку та матері дитини пояснень в усному, чи письмовому вигляді щодо непорозуміння, яке склалося між ними. Разом із тим, зроблені органами опіки висновки – не є остаточним рішенням і надаються лише для ознайомлення.

Як оформити опікунство над дитиною?

Якщо не виходить вирішити суперечку про опікунство самостійно, або за допомогою органів піклування, тоді обов'язково доведеться звертатися до суду. У суді розглядаються наступні сімейні суперечки щодо дітей:

  • суперечки про походження дитини;
  • повернення дитини, що жила в третіх осіб;
  • суперечки про те, де та з ким проживає неповнолітня дитина;
  • обмеження або позбавлення батьківських прав;
  • відновлення в батьківських правах, після всиновлення;
  • скасування обмеження батьківських прав;
  • оформлення опікунства;
  • стягнення аліментів на дитину.

Усі конфлікти, перераховані вище, є лише найпоширенішими, які найчастіше розглядаються в суді. Між батьками можуть бути й інші конфлікти щодо спільних дітей. Крім того, є ряд справ, які можна вирішити лише в особливому порядку. До подібних справ належать, приміром, справи про всиновлення.

У випадку якщо у вас виникли подібні суперечки, чи ви не знаєте, як оформити опікунство над дитиною, ви завжди можете скористатися допомогою юристів нашої компанії в Києві. Консультації наших фахівців допоможуть вам швидко зорієнтуватися в ситуації та знайти вихід із неї.

Суди