Послуга | Термін |
---|---|
Складання Позову | від 1 дня |
Подача Позову | |
Судовий день | 1 година |
Якщо розглядати категорії сімейних спорів, то справи, пов'язані з дітьми, є найбільш заплутаними та непростими. Встановлення батьківства – один з самих складних спорів. Стаття 121 Сімейного кодексу України говорить: якщо в шлюбі народжується дитина, то чоловік автоматично вважається батьком дитини. На перший погляд, тут немає причин для суперечок, а вже тим більше звернень до суду. Але насправді, бувають випадки, коли батьком дитини, народженої в шлюбі, вважає себе зовсім інший чоловік або навпаки чоловік не бажає визнавати дітей. У таких ситуаціях не обійтися без судових розглядів. Також, останнім часом почастішали випадки народження дитини в так званому «цивільному шлюбі». При таких обставинах буде потрібно звернутися в суд із проханням встановлення факту батьківства, після чого в дитини з'явиться запис про батька.
Коли справа стосується народження дитини, то в сімейних спорах присутні два поняття – встановлення та оспорювання батьківства. У першому випадку, метою судового розгляду є встановлення особистості батька та визнання батьківства, шляхом збору доказів і проведення спеціальних тестів. Оспорювання батьківства відбувається лише тоді, коли в дитини вже є запис у свідоцтві про народження про батька. Як правило, до суду подають чоловіки, які не визнають своїх дітей. Хоча, іноді це роблять і сторонні особи, певні у тому, що діти, записані на чоловіків, насправді їхні.
Якщо говорити про встановлення батьківства, коли дитина народжена не в шлюбі, то існує два варіанти. Чоловік може самостійно звернутися в ГОРАГС з проханням визнати його батьком дитини. Зробити це можна тільки добровільно. Якщо чоловік не бажає цього, то жінці прийдеться доводити його батьківство, подавши позовну заяву до суду.
Звертаючись до суду з проханням встановити батьківство, жінці буде потрібно не тільки правильно скласти заяву, але й підготувати ряд доказів. Найкращим і незаперечним аргументом є генетична експертиза. Крім неї, у ході судових розглядів можуть допомогти й інші докази. Наприклад, показання свідків про те, що ви перебували у відносинах з відповідачем. Заручившись підтримкою кваліфікованого сімейного адвоката, ви без зайвих клопотів можете виграти справу й без тесту ДНК, головне вміло представити всі факти. Безумовно, найкраще, якщо у вас з юристом вийде вмовити чоловіка добровільно визнати дитину до судових розглядів.
Якщо говорити про оспорювання батьківства, то його можна провести тільки через суд. Згідно з законодавством України, особа, що вважає себе батьком дітей, які були народжені жінкою в шлюбі з іншим чоловіком, може подати до суду на її чоловіка, якщо саме він зазначений їхнім батьком.
Процедура встановлення батьківства відбувається через суд. Причому, подати заяву можна в будь-який час, тому що строку давності у таких справ немає. Звернутися до суду може як один з батьків або опікунів, так і сама дитина, яка досягла повноліття. Порядок встановлення батьківства досить легкий та прозорий. Досить грамотно оформити заяву та підготувати вагомі аргументи на підтвердження родинних зв’язків для суду, якими можуть стати:
Варто зазначити, що законами України заборонено брати біометричні зразки без особистої згоди людини. Так що, примусове встановлення батьківства – це більше метод психологічного тиску, ніж реальні дії.
Поряд з встановленням батьківства існує й зворотний процес. Презумпція батьківства дає можливість оскаржити рішення суду та виключити запис про родинні зв’язки з дитиною. З підготовкою будь-якого звернення до суду вам можуть допомогти юристи нашої компанії. Завдяки їхнім знанням та багатій практиці, вони швидко підготують вас до засідання та доб'ються намічених цілей у найкоротший період.
Законодавством України передбачені випадки, коли батьківство встановлюється після смерті чоловіка. Мати, діючі опікуни або повнолітня дитина можуть подати позов у будь-який час, тому що строків давності в подібного роду справ немає. Досягти поставлених цілей у ході судового розгляду допоможе кваліфікований адвокат. Адже порядок встановлення батьківства після смерті батька досить складний, у силу неможливості провести тест ДНК. Вашими аргументами в суді можуть стати лише показання свідків, різні документи, фото, відео та інше. У цьому випадку, набагато важливіше дати дитині право на пенсію по втраті годувальника та спадщину, чим зробити запис про батька у свідоцтві про народження.
Кваліфікований адвокат нашої компанії може значно спростити процес встановлення або оспорювання батьківства, і добитися виплати аліментів. Він не тільки проконсультує, але й допоможе підготувати позовну заяву та докази для суду. Заручившись якісною підтримкою адвоката, ви напевно доб'єтеся бажаного результату по оформленню батьківства за короткий період.