EDR.com

Стягнення аліментів на дитину – позовна заява Київ

Послуга Термін
Складання Позову від 1 дня
Подача Позову  
Судовий день 1 година

Замовити

Позовна заява про стягнення аліментів на дітей зразок

Відповідно до Сімейного кодексу України (далі СКУ), кожен з батьків зобов'язаний брати участь у вихованні дитини та утримувати її. Але нерідкі випадки, коли один з батьків або обоє батьків ухиляються, чи не бажають виконувати свої обов'язки. Стягнути аліменти з батька (матері) дитини можна тільки після звернення до суду.

Порядок стягнення аліментів і допомога юриста

Найчастіше, такі судові суперечки, як розлучення та стягнення аліментів, нашими юридичними фахівцями вирішуються протягом місяця. Також відзначимо, що в більшості випадків, весь процес може відбуватися навіть без вашої участі.

Як відомо, вимагати аліменти на дитину можна в процентному співвідношенні від доходу батька (матері). Для цього, той з батьків, хто живе з дитиною, повинен звернутися в суд і подати позов про стягнення аліментів. Суму виплати визначає суд (стандартний розмір становить не менш 30% від доходів). Але, крім встановлення розміру виплати, суд також вправі вимагати з боржника його заборгованість (зазвичай, за попередні 3 роки). Строки подачі позову у цьому випадку – довільні.

Згідно ст. 185 СКУ, той з батьків, який не проживає з дитиною, зобов'язаний не тільки щомісяця виплачувати аліменти, але й брати участь в інших витратах на неї. Сума яких також розраховується і встановлюється тільки судом.

З того моменту, як судом приймається рішення про стягнення аліментів, воно відразу ж набуває чинності. Суд видає відповідний виконавчий лист, відповідно до якого і буде здійснюватись виплата. Бувають випадки, коли відповідач бажає погашати суму виплати з різних джерел доходу, приміром, з основної заробітної плати і частину з доходів власного бізнесу. У такому випадку, судом видається два та більше виконавчих листи.

Якщо відповідач працює на якому-небудь підприємстві або в компанії, тоді оплата аліментів здійснюється щомісяця з його зарплати, шляхом утримання, після цього сума надходить на рахунок іншого з батьків, що проживає з дитиною. Крім того, виплата аліментів на дітей проводиться також за спільним договором між батьками. Як показує практика, такі випадки дуже рідкі.

Досить часто стурбовані батьки задаються питаннями: чи можна стягнути аліменти з безробітного, і якщо так, то як? І не дивно, адже сьогодні в Україні безліч громадян влаштовуються на роботу неофіційно. Відповідно до законів і норм, батько, що не має роботи, не звільняється від обов'язків перед своєю дитиною і несе за неї повну відповідальність, включаючи й виплату аліментів. Юристи та адвокати, що знають свою справу, зможуть грамотно скласти й подати заяву на аліменти для дітей, а також зібрати необхідну доказову базу, яка разом з позовом допоможе добитися потрібного судового рішення.

Якщо ви вибрали саме нашу юридичну компанію у якості своєї довіреної особи, що займеться рішенням суперечки про аліментні зобов'язання, тоді вам варто ознайомитися з усіма послугами, які ми надаємо. Ми зможемо не тільки проконсультувати вас зі всіх питань щодо судового процесу зі стягнення, але й:

 • провести переговори з відповідачем від вашого імені в досудовому порядку;
 • скласти позов на стягнення аліментів;
 • зібрати всі необхідні документи, прикладені до заяви;
 • захистити ваші інтереси та права вашої дитини у суді (у деяких випадках навіть без вашої особистої участі).

Розмір аліментів в Україні

Розмір аліментів в Україні визначається суддею виходячи з наступних обставин:

 • стан здоров'я дитини, а також її вік (залежно від віку визначаються її потреби);
 • доходи одного з батьків, що живе з дитиною;
 • наявність інших дітей та осіб, які перебувають на утриманні батька чи матері, які мають виплачувати аліменти.

Також є мінімальний розмір аліментів, від якого й відштовхується суд при розрахунку суми виплати. В не залежності від того, скільки є дітей у відповідача, сума аліментів завжди однакова. Єдине, на що впливає кількість дітей – це на розмір виплати, тобто чим їх більше, тим більше буде сума аліментів.

Не можна затягувати зі стягненням аліментів. Тому, якщо ви вже стикнулися з подібною проблемою, необхідно відразу ж звертатися до досвідчених юридичних фахівців. Юристи з нашої компанії зможуть допомогти вам не тільки скласти позовну заяву про стягнення аліментів, але й домогтися, щоб їх виплатили вчасно та у потрібній сумі.

Стягнення заборгованості по аліментам

Увага! Стягнення заборгованості по аліментам можна здійснити тільки через суд тоді, коли досвідчені правозахисники проведуть відповідний розрахунок заборгованості.

Звернення клієнтів, які мають намір стягнути заборгованість по аліментам у недобросовісного чоловіка (дружини) – зовсім нерідке явище. Як відомо, борг може з'явитися з будь-яких причин: ігнорування виплат, відмова від виплат та навіть підвищення аліментів, про яке необізнаний відповідач може навіть не підозрювати. До всіх перерахованих причин також можна додати й найпопулярнішу в Україні – відсутність роботи. Багато громадян України дотепер вважають, що це вагома причина, для того щоб не виплачувати аліменти. Але ми можемо запевнити, що відсторонитися подібним чином від закону неможливо! Стягнення з безробітного – це не поодинокий випадок у нашій компанії. Згідно СКУ, якщо батько безробітний – це не звільняє його від відповідальності перед дитиною та сплати аліментів.

Нерідкі випадки, коли до нас звертаються молоді матері, які бажають одержати аліменти без шлюбу. Звичайно ж, отримати їх можна навіть у такому випадку, але тільки тоді, коли відповідач доводиться батьком дитині за законом. В іншому випадку, для початку, доведеться встановити батьківство і тільки потім подавати на аліменти.

Порядок виплати аліментів

Порядок виплати аліментів на дитину контролюється судом та тим підприємством або компанією, де працює платник. Процес сплати досить простий. Бухгалтерія чи інший штатно-структурний підрозділ підприємства, у якому працює батько, що зобов'язаний виплачувати аліменти, утримує з його заробітної плати необхідну грошову суму (точна цифра зазначена у виконавчому судовому документі). Далі кошти переводяться на рахунок іншого з батьків, що проживає разом з дитиною або на рахунок самої дитини, якщо в неї такий є. Нарахування аліментів завжди мають одну і ту ж суму. Будь-яке зменшення аліментів або збільшення повинен, спочатку, визначити суд відповідно до договору між батьками або позову, поданому в суд однією зі сторін.

У випадку якщо у вас виникають які-небудь труднощі під час подачі позову, ви можете звернутися у нашу компанію за допомогою. Наші юристи в Києві у найкоротші терміни допоможуть скласти позовну заяву, а також підготують всі потрібні документи, додані до неї.

Зразок заяви на аліменти (зразок заяви про стягнення аліментів)

Позовна заява про стягнення аліментів на неповнолітніх дітей

Припинення виплати аліментів, що стягуються у судовому порядку

Припинення виплати аліментів можливе тільки в таких випадках:

 • набуття повної дієздатності неповнолітньою дитиною до досягнення нею повноліття;
 • під час усиновлення (удочеріння) дитини, на утримання якої були потрібні аліменти;
 • досягнення одержувачем аліментів (дитиною) повноліття та визнання її працездатною;
 • немає потреби в аліментах (отримання дитиною постійної роботи);
 • настання смерті особи, що виплачувала аліменти або особи, яка їх одержувала.

Суди