Послуга | Термін |
---|---|
Складання Позову | від 1 дня |
Подача Позову | |
Судовий день | 1 година |
Відповідно до Сімейного кодексу України (далі СКУ), кожен з батьків зобов'язаний брати участь у вихованні дитини та утримувати її. Але нерідкі випадки, коли один з батьків або обоє батьків ухиляються, чи не бажають виконувати свої обов'язки. Стягнути аліменти з батька (матері) дитини можна тільки після звернення до суду.
Найчастіше, такі судові суперечки, як розлучення та стягнення аліментів, нашими юридичними фахівцями вирішуються протягом місяця. Також відзначимо, що в більшості випадків, весь процес може відбуватися навіть без вашої участі.
Як відомо, вимагати аліменти на дитину можна в процентному співвідношенні від доходу батька (матері). Для цього, той з батьків, хто живе з дитиною, повинен звернутися в суд і подати позов про стягнення аліментів. Суму виплати визначає суд (стандартний розмір становить не менш 30% від доходів). Але, крім встановлення розміру виплати, суд також вправі вимагати з боржника його заборгованість (зазвичай, за попередні 3 роки). Строки подачі позову у цьому випадку – довільні.
Згідно ст. 185 СКУ, той з батьків, який не проживає з дитиною, зобов'язаний не тільки щомісяця виплачувати аліменти, але й брати участь в інших витратах на неї. Сума яких також розраховується і встановлюється тільки судом.
З того моменту, як судом приймається рішення про стягнення аліментів, воно відразу ж набуває чинності. Суд видає відповідний виконавчий лист, відповідно до якого і буде здійснюватись виплата. Бувають випадки, коли відповідач бажає погашати суму виплати з різних джерел доходу, приміром, з основної заробітної плати і частину з доходів власного бізнесу. У такому випадку, судом видається два та більше виконавчих листи.
Якщо відповідач працює на якому-небудь підприємстві або в компанії, тоді оплата аліментів здійснюється щомісяця з його зарплати, шляхом утримання, після цього сума надходить на рахунок іншого з батьків, що проживає з дитиною. Крім того, виплата аліментів на дітей проводиться також за спільним договором між батьками. Як показує практика, такі випадки дуже рідкі.
Досить часто стурбовані батьки задаються питаннями: чи можна стягнути аліменти з безробітного, і якщо так, то як? І не дивно, адже сьогодні в Україні безліч громадян влаштовуються на роботу неофіційно. Відповідно до законів і норм, батько, що не має роботи, не звільняється від обов'язків перед своєю дитиною і несе за неї повну відповідальність, включаючи й виплату аліментів. Юристи та адвокати, що знають свою справу, зможуть грамотно скласти й подати заяву на аліменти для дітей, а також зібрати необхідну доказову базу, яка разом з позовом допоможе добитися потрібного судового рішення.
Якщо ви вибрали саме нашу юридичну компанію у якості своєї довіреної особи, що займеться рішенням суперечки про аліментні зобов'язання, тоді вам варто ознайомитися з усіма послугами, які ми надаємо. Ми зможемо не тільки проконсультувати вас зі всіх питань щодо судового процесу зі стягнення, але й:
Розмір аліментів в Україні визначається суддею виходячи з наступних обставин:
Також є мінімальний розмір аліментів, від якого й відштовхується суд при розрахунку суми виплати. В не залежності від того, скільки є дітей у відповідача, сума аліментів завжди однакова. Єдине, на що впливає кількість дітей – це на розмір виплати, тобто чим їх більше, тим більше буде сума аліментів.
Не можна затягувати зі стягненням аліментів. Тому, якщо ви вже стикнулися з подібною проблемою, необхідно відразу ж звертатися до досвідчених юридичних фахівців. Юристи з нашої компанії зможуть допомогти вам не тільки скласти позовну заяву про стягнення аліментів, але й домогтися, щоб їх виплатили вчасно та у потрібній сумі.
Увага! Стягнення заборгованості по аліментам можна здійснити тільки через суд тоді, коли досвідчені правозахисники проведуть відповідний розрахунок заборгованості.
Звернення клієнтів, які мають намір стягнути заборгованість по аліментам у недобросовісного чоловіка (дружини) – зовсім нерідке явище. Як відомо, борг може з'явитися з будь-яких причин: ігнорування виплат, відмова від виплат та навіть підвищення аліментів, про яке необізнаний відповідач може навіть не підозрювати. До всіх перерахованих причин також можна додати й найпопулярнішу в Україні – відсутність роботи. Багато громадян України дотепер вважають, що це вагома причина, для того щоб не виплачувати аліменти. Але ми можемо запевнити, що відсторонитися подібним чином від закону неможливо! Стягнення з безробітного – це не поодинокий випадок у нашій компанії. Згідно СКУ, якщо батько безробітний – це не звільняє його від відповідальності перед дитиною та сплати аліментів.
Нерідкі випадки, коли до нас звертаються молоді матері, які бажають одержати аліменти без шлюбу. Звичайно ж, отримати їх можна навіть у такому випадку, але тільки тоді, коли відповідач доводиться батьком дитині за законом. В іншому випадку, для початку, доведеться встановити батьківство і тільки потім подавати на аліменти.
Порядок виплати аліментів на дитину контролюється судом та тим підприємством або компанією, де працює платник. Процес сплати досить простий. Бухгалтерія чи інший штатно-структурний підрозділ підприємства, у якому працює батько, що зобов'язаний виплачувати аліменти, утримує з його заробітної плати необхідну грошову суму (точна цифра зазначена у виконавчому судовому документі). Далі кошти переводяться на рахунок іншого з батьків, що проживає разом з дитиною або на рахунок самої дитини, якщо в неї такий є. Нарахування аліментів завжди мають одну і ту ж суму. Будь-яке зменшення аліментів або збільшення повинен, спочатку, визначити суд відповідно до договору між батьками або позову, поданому в суд однією зі сторін.
У випадку якщо у вас виникають які-небудь труднощі під час подачі позову, ви можете звернутися у нашу компанію за допомогою. Наші юристи в Києві у найкоротші терміни допоможуть скласти позовну заяву, а також підготують всі потрібні документи, додані до неї.
Зразок заяви на аліменти (зразок заяви про стягнення аліментів)
Позовна заява про стягнення аліментів на неповнолітніх дітей
Припинення виплати аліментів можливе тільки в таких випадках: