EDR.com

Приватизація квартири

Оформлення приватизації житла

Приватизація квартири здійснюється з метою передачі права власності на нерухомість приватним особам. У кожного громадянина України є можливість приватизувати житлову нерухомість, отримання якої забезпечило держава. Правда, зробити це можна лише одноразово.

Назва послуги Терміни Ціна
Приватизація квартири від 1 місяця від 2000 грн.

Замовити

Процедура приватизації квартири

Для того щоб почати приватизацію квартири необхідно прийти в ЖЕК, причому тужа повинен з'явитися кожен член сім'ї, після чого слід піти у відділ приватизації, який розташований в державній адміністрації вашого населеного пункту.

Операції в ЖЕКу

  • заповнити документ «Форма №4»;
  • надати співробітникам ЖЕКу копію квартирного ордера, а також документ про те, що вами не було раніше використано право на приватизацію (актуально для тих, хто оформив прописку після 1993 г.);
  • отримати технічний паспорт на об'єкт нерухомості;
  • заповнити заяву на приватизацію (повинен бути присутнім начальник ЖЕКу, а також всі члени сім'ї).

Документи для відділу приватизації

  • Паспорт (для осіб віком до 16 років - свідоцтво про народження).
  • Копія ідентифікаційного коду.
  • Заповнена «Форма №4».
  • Заповнену заяву на приватизацію, яке попередньо повинні запевнити в ЖЕКу.
  • Технічний паспорт об'єкта нерухомості.
  • Рішення приватизаційного органу стосовно передачі об'єкта у власність конкретної людини.

Через 30 днів після того, як заяву буде подано, ви повинні отримати свідоцтво про право власності. Наприкінці необхідно звернутися в БТІ для реєстрації права власності.

Передача об'єкта нерухомості від держави відбувається лише в тому випадку, якщо кожен член сім'ї, який проживає в цій квартирі, не має жодних заперечень. В результаті приватизації кожній особі, яка прописано в квартирі, належить певна частина об'єкта. Згідно з чинним законодавством, 21 кв. м. житлової площі на одну людину може бути приватизований абсолютно безкоштовно. Якщо мова йде про сім'ю, вона може отримати ще 10 «квадратів». У разі необхідності виконання приватизації більшої площі, решта квадратні метри оплачуються окремо.

Основні переваги приватизації квартири

У першу чергу, лише після приватизації можна робити з квартирою все, що ви вважаєте за потрібне. Це значить, що після виконання даної процедури ви зможете продавати житло, здавати його в оренду іншим особам, а також здійснювати обмін. Якщо ж об'єкт нерухомості не приватизований, єдине, що ви можете законно робити - проживати в квартирі.

Приватизована квартира завжди буде належати власникові, навіть якщо в ній немає прописаних людей. У разі смерті власника приватизованого об'єкта нерухомості, право на нього переходить до спадкоємців. А от у випадку смерті людини, який проживав у неприватизованій квартирі, або виписки кожного її мешканця, вирішення про подальше використання об'єкта прийматимуть відповідні державні служби.

ЗАКОН УКРАЇНИ

Житловий кодекс

Цивільний кодекс України

Про архітектурну діяльність

Про власність

Суди