EDR.com

Суд з банком по кредиту

Що робити, якщо банк подав у суд за несплату кредиту?

Сьогодні, в Україні, проблеми з банками, які видали позичальникові кредит, нерідко переростають у судові розгляди. Виникають подібні негаразди, не тільки через нестабільну економічну ситуацію в державі, але й через безліч нюансів, схованих не в одному кредитному договорі. Саме тому варто сказати, що, на жаль, у судовій практиці найчастіше суд з несплати кредиту виграє представник банку. У більшості випадків з рішенням суду – не посперечаєшся. Адже існує безліч позичальників, у яких є погана кредитна історія, а борг банку вже давно переріс захмарні суми. Але існує також й інша категорія позичальників, які страждають через перших. Бувають випадки, що позичальники, які завжди вчасно виплачували кредит, опиняються в ситуації, коли їхнє фінансове становище не дозволяє виконувати свої зобов'язання за кредитним договором у певний період. Але в більшості випадків кредиторів більше не цікавить подібне, тому що той час, коли банки залякували своїх клієнтів лише письмовими повідомленнями про те, що подадуть позов до суду, залишився далеко в минулому. Суд по кредиту вже не рідкість, тому навіть ті сумлінні позичальники, які мають певні труднощі з фінансами, також стають учасниками судових розглядів з банками. Час змінився й взаємини фінустанов з боржниками теж. Тепер стягнення боргів – цілком повсякденна справа, а подати в суд на боржника можуть незалежно від суми його кредитного боргу.

Що ж робити, якщо банк подав у суд за невиплату кредиту? У такій ситуації найголовніше – це не панікувати! Варто відразу ж нагадати собі, що суд з банком – це вкрай серйозна й важка справа. Насамперед, необхідно пам'ятати, що в кожного банку є досвідчені юристи та адвокати, які в будь-який час готові стягнути з боржників будь-які суми боргу. Тому, якщо ви не знаєте, як виграти суд у банку по кредиту, не зовсім обізнані в нюансах юриспруденції, то потрібно піти за прикладом фінансової установи й звернутися по допомогу до професійних юристів та адвокатів. Юридичні експерти з нашої компанії, вивчивши вашу справу, зможуть знайти вірний спосіб боротьби із представниками банку й визначать кращі шляхи рішення вашої проблеми. Звичайно, повністю звільнити вас від виплати кредиту не зможе жоден адвокат у світі, раз ви вже підписали відповідний договір. Але з нашою допомогою суд з банком по кредиту може завершитися для вас помітним зменшенням процентних ставок, штрафів й інших фінансових санкцій, які були накладені на вас банком.

Чому банк не подає в суд?

Безліч несумлінних позичальників іноді дивуються тому, що їхні банки не подають на них у суд, адже їм потрібні гроші. А, як відомо, чим більше прострочення, тим менше шансів на виплату боргу. Але, саме в цьому й ховається відповідь на питання, чому банк не подає в суд. Коли ваші шанси на виконання своїх обов'язків за договором знизяться до самого мінімуму, тільки тоді банк і почне діяти.

Але якщо вчасно звернутися до досвідчених юридичних фахівців, тоді вам не доведеться у майбутньому переживати щодо того, чи можна виграти суд у банку й добитися перегляду кредитної угоди. Наприклад, у випадку, якщо позичальник дійсно не має можливостей погашати кредит, то цілком можна спробувати:

  • збільшити строк погашення позики;
  • зменшити суму кредиту, процентну ставку або штраф;
  • списати відсотки, штраф, а в деяких випадках навіть частину суми заборгованості.

Також деякі позичальники цікавляться тим, чи можна подати позов на банк, якщо його співробітники постійно надзвонюють родичам або друзям. У такому випадку необхідно звернутися до кредитного договору, у якому завжди є пункт про передачу особистих даних, якщо виникає борг. Але є й ряд виключень із правил, які можна використовувати проти докучливих банківських співробітників.

В якому разі банк подає в суд?

У тому випадку, якщо ваше прострочення по кредиту – ледь більше 14 днів, то, звичайно ж, банк не буде вживати до вас ніяких мір. Найчастіше, банк подає в суд, якщо затримують виплату більш ніж на 90 днів. При цьому фінустанову не буде хвилювати сума заборгованості. Подібна позиція банку цілком логічна й має всі шанси на те, щоб суд виніс рішення на його користь. Іншою причиною того, що банк подав у суд, є неможливість списання простроченого боргу без рішення суду.

Крім цього, відповідно до українського законодавства, кредитор може звертатися з позовом до суду лише протягом 3 років з моменту виникнення кредитного боргу. Через це багато банків стараються не затягувати цю справу і максимально швидко подають заяви до суду, щоб боржник повернув свій кредитний борг. Але не варто думати, що банк відразу ж, після трьох місяців заборгованості, звернеться до суду. Отримати повідомлення про те, що банк подав у суд за несплату кредиту можна вже після перших зусиль банку вирішити питання в досудовому порядку.

Також бувають випадки, коли, незважаючи на те, що банк подав у суд на стягнення кредиту, судове засідання може не відбутися. Справа в тому, що виконавчі органи можуть видати указ, відповідно до якого представники банку мають повне право витребувати з боржника його майно еквівалентне сумі погашення заборгованості. Уникнути подібного можна, тільки якщо вчасно зреагувати на те, що трапилось й подати зустрічний позов на банк. Фахівці з нашої компанії, у такому випадку, оперативно зможуть виконати ряд необхідних дій з вашого захисту й захисту вашого майна від стороннього зазіхання.

Як діяти боржникові, якщо кредитори подали в суд за кредит?

Суд з банком за несплату кредиту – досить розповсюджене явище в сьогоднішній час. Але навіть, незважаючи на це, деякі знають, як діяти в такому випадку і як подати в суд на кредитора. Саме тому ми пропонуємо вам ознайомитися з деякими порадами, які допоможуть вам у боротьбі з банками:

1. Спочатку потрібно уточнити наступні моменти:

  • Скільки часу залишилося до закінчення строку можливої подачі позову в суд. Звичайно, звернутися в суд представники банку можуть протягом 3 років з моменту виникнення вашої заборгованості (у випадку штрафних санкцій подібний строк значно менший, і становить 1 рік). Водночас можете перевірити, чи немає в договорі пунктів, які можуть вплинути на збільшення терміну.
  • Спробуйте перевірити, чи точна сума вашої заборгованості, а водночас і суми штрафних санкцій.
  • По можливості, підготуйте документи для подачі в суд, які допоможуть знизити суму штрафів.
  • Перегляньте вашу кредитну угоду й по можливості відшукайте в ній пункти, які відповідно до законодавства можуть бути неправомірними або недійсними. Наприклад, відповідно до пункту 5 ч. 3 ст. 18 Закону України "Про захист прав споживачів" будь-який штраф, накладений на боржника за невиконання своїх кредитних зобов'язань, не може бути більшим 50 % вартості самого товару (тобто кредиту). Подібні випадки нерідкі, тому будьте уважні!

2. Якщо банк подав у суд за прострочення кредиту, то не варто робити вигляд, що нічого не трапилося. Якщо ви не з'явитеся в суд, щоб захистити свої права – для банку, як і для суду, це буде доказом вашої провини. У такому випадку також зверніть особливу увагу на те, коли ви укладали угоду з банком по кредиту. Будь-які угоди, укладені після 16 жовтня 2011 року (саме в той період у ст. 11 ЗУ "Про захист прав споживачів" були внесені нові зміни) мають безліч пунктів, які можна заперечити в суді.

3. У більшості випадків суд по несплаті кредиту здійснюється за місцем проживання відповідача, тому довідатися, чи прийшла на ваше ім'я позовна заява від банку можна саме у суді за вашим місцем проживання (під час відвідування суду не забудьте взяти з собою паспорт). Також інформацію про позов можна перевірити на сайті відповідного суду. Якщо ви його не знайшли, тоді необхідно звернутися в суд за місцем реєстрації банку або переглянути ще раз кредитну угоду, може бути, що адреса конкретного суду вказана там. Всі ці дії потрібні для того щоб:

  • упевнитися в тому, чи дійсно банк подав позовну заяву або це був черговий психологічний тиск на боржника;
  • ознайомитися з матеріалами у справі, які ви можете відсканувати або сфотографувати.

Все перераховане вище дозволить вам більш детально ознайомитися:

  • з тим, до чого вам ще належить підготуватися;
  • з вимогами, які до вас пред'явили;
  • з моментами, які ви зможете заперечити.

Увага! Також дії 3-го пункту зможуть допомогти не тільки вам, але й вашому майбутньому юристові й адвокатові по кредитам. Адже ви зможете надати конкретну інформацію з вашої справи у письмовому вигляді, а це значно спростить роботу юридичних фахівців і відповідно підвищить ваші шанси виграти справу.

4. У той час, коли судом буде розглядатися ваша справа – вам обов'язково буде потрібно бути присутнім на кожному засіданні й уважно стежити за тим, чи не порушуються ваші права в ході судового процесу. Це буде потрібно для того, щоб у майбутньому ви могли оскаржити рішення суду й подати зустрічну позовну заяву на банк (зразок позову в суд на банк ви можете знайти, відвідавши сайт судової влади України). Також це може вам знадобитися, для того щоб спробувати знизити розміри штрафів та пені. Приміром, у частині 3 ст. 551 ЦКУ передбачено зниження штрафів і пені, якщо їхній розмір набагато більший збитків.

На практиці установи та організації, що видають кредит, не особливо рвуться до суду, щоб змусити боржника сплатити за рахунками. Це може бути обґрунтовано декількома причинами, про які говорилося раніше. Але, якщо ж банк звернувся в суд, то можете бути впевнені, що його представники настроєні більш ніж серйозно й прикладуть всі зусилля, для того щоб ваша несплата кредиту була погашена. Тому, якщо ви цікавитеся тим, як виграти суд з банком або не зовсім розумієте, що робити, якщо банк подав у суд по кредиту, то заздалегідь знайдіть кваліфіковану юридичну компанію, яка надасть вам незамінну допомогу та підтримку у вирішенні вашої проблеми.

Допомога адвоката

Що робити, якщо банк звернувся до суду за несплату кредиту? По-перше, не потрібно ховатися від співробітників банку, як це робить багато боржників, адже це ще більше погіршить те проблемне положення, у якому ви опинилися. Всупереч усьому, візьміть себе у руки, знайдіть сили та кошти, для того щоб погасити свій борг, або подайте докази того, що на даний момент ви цього зробити не можете. По-друге, ви завжди можете записатися на консультацію до наших юристів, які зможуть допомогти вам вирішити деякі питання ще до суду. А також, при необхідності, можете замовити послуги адвоката й готуватися до судових розглядів.

Декілька причин, чому вам варто звернутися до досвідчених спеціалістів:

  • Банки та інші фінансові організації можуть дозволити собі юридичні послуги в суді й роблять це без роздумів.
  • Кожен кредитний договір складається тими ж досвідченими юристами, і якщо хтось й зможе знайти нюанси в подібному документі, то це інший фахівець, обізнаний у юриспруденції.
  • Юридичні спеціалісти, які працюють на фінансову установу, дійсно знають, як подавати в суд на позичальників. Можна не сумніватися, що всі позови та інші заяви будуть складені грамотно і правильно, чого не можна сказати про необізнаних в подібних справах людей, які можуть невірно скласти відповідний позов до суду на банк.
  • Боржникові варто розуміти, що навіть під час судового засідання представники банку скористаються послугами своїх адвокатів, а вистояти проти професіонала самому – практично неможливо.

Фахівці з нашої юридичної компанії радять громадянам України, на яких банки або інші фінансові організації подали в суд, не впадати у відчай! Навіть якщо суд виносить рішення на користь банку – це ще не значить, що позичальник повністю програє в даній ситуації. Адже крім основного розміру кредиту, який обов'язково повинен бути погашеним відповідно до договору, кредитор може нарахувати значну суму штрафу, нерідко перевищуючу сам кредит. Саме подібні штрафи можна звести до мінімальної суми, якщо вчасно заручитися допомогою адвоката.

Наша юридична компанія зможе запропонувати своїм клієнтам:

  • вивчення умов кредитної угоди й інших матеріалів справи;
  • базові та додаткові консультації;
  • підтримку в переговорах з банком;
  • збір та підготовку доказової бази, яка свідчить про неправомірні дії банку або державного виконавця стосовно боржника;
  • збір і підготовку доказової бази для зменшення процентних ставок, штрафів та інших санкцій, накладених на боржника;
  • подача позову до суду;
  • представництво у суді.

Суди