EDR.com

Юрист і адвокат по аліментам Київ

Деякі батьки, що мають певні зобов'язання перед дітьми, можуть їх не виконувати. Звичайно ж, змусити їх виконувати свій обов’язок не зможе ніхто, але забезпечити хоча б матеріальну допомогу дитині, у вигляді аліментів, можна за допомогою досвідчених юридичних фахівців.

Хто та як може подати на стягнення аліментів?

В українському законодавстві вказані наступні категорії осіб, які можуть вимагати стягнення аліментів:

  • Дитина. Батьки повинні утримувати свою дитину до досягнення нею повноліття. Подібне твердження значиться в ст. 180 СКУ. І якщо один із батьків відмовляється від утримування по тій чи іншій причині, відповідно до закону він повинен виплачувати аліменти на дитину. Можна навіть стягнути аліменти після 18 років, якщо дитина вчиться на денній формі навчання (виплати можуть проводитися до 23 років). Крім того, несумлінний батько зобов'язаний виплачувати кошти на дитину, якщо та є непрацездатною.
  • Дружина. Колишній чоловік (батько дитини) повинен виплачувати аліменти дружині під час її вагітності або до трирічного віку дитини. Колишній чоловік також має на це право, якщо після розлучення дитина буде жити з ним.
  • Батьки. Повнолітня дитина зобов'язана утримувати своїх непрацездатних батьків, згідно ст. 202 СКУ (у деяких випадках, стягнути аліменти можна й з дитини, яка не досягла 18 років). Виключеннями є ситуації, коли одного з батьків або двох батьків позбавили батьківських прав. Також діти не зобов'язані виплачувати аліменти батькам, якщо судом було винесене рішення про те, що вони не виконували свій батьківський обов’язок належним чином.

Важливо! Стягнути аліменти на повнолітнього можна тільки після подачі нової позовної заяви. Попередня виплата аліментів буде завершена, коли дитина досягне 18 років.

Крім того, подати на аліменти можна навіть тоді, коли немає спільних дітей, тобто в наступних випадках:

  • Перебуваючи в шлюбі. Основна причина – непрацездатність дружини або чоловіка.
  • Після розлучення. Основні причини: непрацездатність, строк до пенсії становить не більше п'яти років при тривалості шлюбу в 10 років.
  • В «цивільному шлюбі». Основна причина – непрацездатність, що виникла при спільному проживанні.

Крім цього існує безліч інших ситуацій, в яких можна стягнути аліменти. Причини також можуть бути найрізноманітнішими. У кожному окремому випадку адвокат зі стягнення аліментів зобов'язаний докладніше розглянути всі нюанси та взяти до уваги безліч факторів, перш ніж точно виявити можливість і сказати про те, як стягнути аліменти.

Розмір аліментів та як їх отримати

Розмір аліментів розраховує суд, виходячи з доходів батька. У загальних випадках їхня сума повинна становити не менш 30% від прожиткового мінімуму, що визначається віком дитини. Крім основної суми виплат, суд може винести рішення про виплату додаткових коштів у зв'язку з поганим станом здоров'я дитини, потребою в розвитку її талантів та ін.

Отримати аліменти можна:

Ситуації, коли обов'язково потрібен адвокат по аліментам

  1. Добровільно. Іншими словами, виплати будуть проводитися за спільною згодою між батьками. Приміром, колишній чоловік, без будь-якого рішення суду, може самостійно висилати необхідну суму щомісяця або подати письмову заяву на утримання певних коштів із його зарплати, які потім будуть переведені на рахунок його колишньої дружини, або дитини. Для більшої впевненості в тому, що колишній чоловік або дружина буде виплачувати аліменти щомісяця, можна оформити добровільну угоду в письмовому вигляді й завірити її в нотаріуса. На жаль, завірення угоди в нотаріуса – це не найдешевший варіант, а «усна» добровільна угода, як показує практика, не завжди виконується несумлінними чоловіками.
  2. Після винесеного судом рішення. На відміну від попереднього варіанта, цей є більш надійним. Насамперед, буде потрібно скласти й подати позовну заяву про стягнення аліментів до суду. Потім, під час судового засідання, суд винесе остаточно рішення про щомісячну виплату коштів. Оформити позов, подати його й захистити свої інтереси в суді, звичайно ж, можна самостійно. Але в такому випадку ваші шанси на виграш значно знизяться, особливо, якщо колишній чоловік, на відміну від вас, скористається послугами професіонала. Кваліфікований адвокат по аліментам зможе: скласти позов, вибрати підходящий варіант для визначення суми стягнення, підготувати інші документи на аліменти, захистити ваші інтереси під час засідання, а також проконтролювати хід виконавчого провадження, тому що в більшості випадків судовий вирок не завжди може виконуватися належним чином.

Адвокат по аліментам у Києві може знадобитися вам у наступних випадках:

1. Стягнення боргу по аліментам.

Якщо несумлінний батько яким-небудь чином ухилявся від сплати аліментів, то досвідчений юрист по аліментам зможе знайти необхідні докази для того, щоб з'явилася можливість стягнути заборгованість. У більшості випадків витребувати борг можна навіть за останні три роки. Але також потрібно розуміти, що не завжди можна виграти справу про стягнення заборгованості. Тільки досвідчений адвокат зможе прикласти всі зусилля для того, щоб вашій дитині були виплачені необхідні кошти в повній сумі.

2. Стягнення пені.

Крім суми заборгованості також можна вимагати стягнення пені по аліментам. Розмір пені – по 1% за кожний день прострочення. Як відомо, борг по аліментам може бути навіть річної давнини. Відповідно розмір пені в такому випадку буде настільки високим, що може зрівнятися з основною сумою заборгованості. Тому потрібно розуміти, що суд, у такому разі, може зменшити суму штрафної санкції. Тільки кваліфікований адвокат по аліментам зможе не допустити цього та стягнути аліменти на дитину разом із максимальною сумою пені.

3. Аліменти з безробітних.

Багато хто вважає, що звертатися до суду даремно, якщо батько не має роботи, але це не так. В Україні жоден громадянин не звільняється від обов'язків перед своєю дитиною, навіть при відсутності роботи. Відповідно до постанови КМУ №146, утримання коштів на дитину у випадку, якщо батько безробітний, здійснюється із допомоги по безробіттю. Також варто нагадати те, що якщо платник прострочив із виплатою на строк більше трьох місяців, стягнення може бути націлене на його особисте майно. Крім цього, на боржника можна вплинути й іншими методами: тимчасова заборона на виїзд за кордон, притягнення до кримінальної відповідальності за навмисне відхилення від виконання зобов'язання та ін.

Юридична консультація та послуги адвоката по аліментам

Ми надаємо наступні послуги адвоката по аліментам у м. Київ:

  • консультація з будь-яких питань щодо виплат коштів;
  • складання позову і його подача до суду;
  • підготовка доказової бази;
  • визначення розміру аліментів;
  • представництво в суді;
  • стягнення аліментів на дитину (повнолітню або неповнолітню), одного з подружжя, батьків;
  • супровід виконавчого провадження.

Суди