EDR.com

Юрист і адвокат по авторському праву в Києві

Допомога юриста по інтелектуальній власності

Правового захисту потребують не тільки люди, але й результати їх праці. На створення картин, книг, скульптур та інших предметів мистецтва витрачається багато часу й зусиль. Цілком логічно, що тільки автор повинен розпоряджатися ними, дозволяти або забороняти їхнє використання. І в остаточному підсумку, заробляти на своїй праці, також, повинен лише він. Тому дуже важливо захистити свій витвір від третіх осіб і відгородити себе від зайвих проблем, у чому вам допоможе юрист по авторському праву.

Однією із самих тонких і заплутаних областей у юриспруденції справедливо вважають правовий захист інтелектуальної власності. Справа в тому, що даний напрямок тільки починає свій розвиток. Дійсно якісні послуги й консультації надають далеко не всі компанії. Якоюсь мірою це викликано недоробками в законодавчій базі України, але основною причиною все ж таки є недолік практичного досвіду в юристів. Захист інтелектуальної власності має довгостроковий характер, а у випадку з немайновими авторськими правами і зовсім безстроковий. Саме тому потрібно завчасно знайти досвідченого фахівця, який би грамотно підготував необхідні папери. Будь-який недолік у документації може привести до їх анулювання, що створить масу зайвих проблем. Ви втратите усі права на свій витвір, а хтось інший безкарно зможе використовувати й навіть заробляти на ньому.

В Україні авторське право сприймається не дуже серйозно. Люди не замислюються про те, що за використання чужих праць можна та навіть потрібно платити. Усі звикли використовувати піратський контент – неліцензійні фільми, програми, книги й навіть торговельні марки. Тому кожному правовласникові потрібен якісний захист. Якщо йому, звичайно, не однаково, що буде з результатом його довготривалих праць. При чому найкраще заручитися постійною підтримкою юриста, який би безупинно стежив за використанням витвору й захищав інтереси автора.

Захист інтелектуальної власності головним чином проявляється в моніторингу використання конкретних витворів і пред'явленні претензій порушникам авторського права. Наше юридичне об'єднання в Києві має декілька штатних юристів, що спеціалізуються саме в цій галузі. Ми завжди готові запропонувати своїм клієнтам якісні послуги й дійсно корисні консультації. Наші юристи по авторському праву зроблять усе необхідне, щоб припинити порушення щодо ваших витворів і стягнути заподіяний збиток. Сама присутність адвоката буде демонструвати вашу серйозність і дозволить швидко розв'язати будь-яку проблему, пов'язану з незаконним використанням ваших робіт, ще до суду. Якщо ж переговори не дадуть бажаний результат, то наші адвокати забезпечать вам кращий захист у ході розглядів і допоможуть добитися поставлених цілей у максимально стислий термін.

Чому захист інтелектуальної власності вимагає залучення юриста?

У більшості випадків захист інтелектуальних прав відбувається через суд. Вас чекає довгий та нелегкий процес, тому без допомоги кваліфікованого адвоката не обійтися. Насамперед, саме складання позову вимагає максимальної зібраності й глибоких знань законодавства України. Але це тільки перша частина підготовки до засідання. Адже розгляд справи проводиться не тільки на підставі заяви, але й доказової бази. Тільки досвідчений адвокат зможе систематизувати факти й правильно представити їх у ході розглядів. Тому що захист авторських прав в Україні не так поширений, як закордоном, наших суддів не можна назвати експертами в цій справі. Дуже важливо зробити грамотний і всебічний аналіз ситуації, а також зібрати якнайбільше аргументів на свою користь. Тільки так у вас вийде виграти справу.

Слід зазначити, що в області захисту прав інтелектуальної власності дуже важливі строки. Поки ви боретеся з одним з порушників, їх може стати значно більше, і тоді відшкодувати збиток буде набагато складніше. Наприклад, візьмемо книгу. Її може опублікувати в Інтернеті одна людина, але поки ми за допомогою суду будемо примушувати його вилучити матеріали з мережі, інші зможуть скопіювати їх і також зайнятися поширенням. Досвідчений адвокат по авторському праву допоможе швидко розв'язати всі проблеми й не дати правопорушенню придбати масовий характер.

Якщо розглянути порушення авторського права з іншого боку, то хороший адвокат знадобиться й людині, яка випадково або навмисно перетнула межі закону. Багато хто думає, що якщо автор перебуває закордоном, то його витвори ніяк не захищаються. Але, навпаки, у відомих правовласників є свої юристи по всьому світі, які постійно стежать за їхніми роботами. Пам’ятайте, що будь-яка зневага чиєюсь інтелектуальною власністю може привести до серйозних фінансових втрат.

Допомога юриста в сфері авторського права

Наше юридичне об'єднання надає своїм клієнтам комплексний захист інтелектуальної власності, включаючи всі необхідні послуги:

 • детальна консультація й аналіз ситуації клієнта;
 • правова оцінка об'єкта;
 • рішення будь-яких конфліктних ситуацій на стадії досудових розглядів;
 • захист і представництво клієнта в суді;
 • допомога при пред'явленні претензій про порушення інтелектуальних прав;
 • проведення реєстрації авторських прав в Україні, включаючи їх міжнародну реєстрацію (ТМ, корисна модель, промисловий зразок);
 • підготовка й оформлення ліцензійних угод, а також авторських договорів;
 • супровід реєстрації договорів про авторські права;
 • допомога в одержанні штрих-кодів і знаків голографічного захисту;
 • кваліфікована оцінка прав інтелектуальної власності;
 • проведення реєстрації в митному реєстрі об'єкта права інтелектуальної власності.

Суди