EDR.com

Визнання договору недійсним та неукладеним Київ

Визнання договору (дарування, оренди, кредитного, іпотеки, позики, поручительства, страхування, установчого) недійсним і неукладеним

Деякі ситуації вимагають визнання договорів недійсними або неукладеними. Цей процес спрямований, в першу чергу, на захист прав та інтересів людини. Згідно з Цивільним кодексом України, договори, зміст яких суперечить законам і нормативно-правовим актам, можуть бути анульовані. Крім того, недійсність документальної угоди може бути прямо встановлена законодавством (нікчемний договір). Якщо з текстом і оформленням договору все в порядку, то він може бути анульований тільки через суд (спірний договір). Щоб розібратися, до якої категорії відноситься ваш документ, слід більш детально охарактеризувати кожен з видів.

Нікчемний і спірний договір

Нікчемний договір, після його визнання таким, практично нереально оскаржити в суді. До даної категорії відносяться угоди, які суперечать нормам моральності і правопорядку, мають неправильну форму або структуру, а також укладаються з участю недієздатних громадян.

Спірний договір – це той, який можна визнати недійсним, звернувшись до суду. До даної категорії можна віднести документи за таких умов:

  • якщо така угода була укладена під впливом насильства, обману або збігу тяжких обставин;
  • документ оформлений за участю неповнолітніх громадян або недієздатних осіб;
  • договір був підписаний внаслідок значної помилки будь-якої зі сторін, або якщо з якихось причин суб'єкт не міг правильно оцінювати свої дії.

Терміни та порядок визнання договору недійсним

Згідно зі статтею 217 Цивільного кодексу України, договір може вважатися недійсним, як в повному обсязі, так і частково. Іншими словами, суддя може анулювати лише деякі пункти угоди. При оскарженні документа, дуже важливо дотриматися строків позовної давності. У більшості випадків суб'єкту дається 3 роки на те, щоб подати в суд і анулювати всі угоди або його конкретну частину. Цей термін може бути збільшений до 5 років, якщо договір був оформлений під впливом насильства.

Анулювання договору часто відбувається поряд з виключенням певних осіб зі складу засновників. Дана ситуація досить поширена в різних товариствах, наприклад, ВАТ або ЗАТ. Усе відбувається просто, якщо засновник своїми діями шкодить компанії. У такій ситуації інші члени ради можуть сміливо подати в суд і виключити його. Але щоб все вдалося, слід особливу увагу приділити підготовці доказової бази. Адже без фактів ваші вимоги навряд чи будуть задоволені в ході судового розгляду. Якщо учасник ради своїми діями порушує закони України, то його також можна виключити. Наприклад, якщо довести, що на момент підписання договору суб'єкт був недієздатним і не віддавав звіт своїм діям. В такому випадку установчий договір автоматично визнається недійсним. Слід зазначити, що при запиті на виключення конкретної особи зі списку засновників, анулюватися буде тільки пункт, що стосується участі громадянина в справах товариства. В іншому угода матиме юридичну силу між іншими суб'єктами.

Позовна заява про визнання договору недійсним

У даній категорії справ є маса особливостей і прихованих складнощів. Тільки досвідчений юрист допоможе скласти позовну заяву про визнання договору недійсним або неукладеним, у відповідності з існуючою ситуацією, і довести його в суді. Щоб домогтися успіху в анулюванні договору, необхідно ретельно продумати стратегію, зібрати доказову базу, провести переговори з іншою стороною. Зробити все самостійно дуже важко. Ви завжди можете скористатися консультацією юристів, щоб розібратися у своїй проблемі. Досвідчений адвокат не тільки підготує документи і заяви, а й захистить ваші інтереси в суді. З ним ваші шанси і впевненість значно зростуть.

Наша юридична компанія вже багато років надає якісні послуги і допомагає своїм клієнтам отримати справедливий вердикт у суді. Ви можете в будь-який час скористатися консультацією провідних адвокатів і дізнатися більше про те, як швидко досягти поставлених цілей з мінімальними витратами.

Суди