EDR.com

Приватизація будинку

Послуги приватизації в Києві

Оформлення приватизації приватних будинків, як і квартир – це право, надане українцям нормами актуального законодавства України. Але, хоч приватизація приватного будинку й квартири чимсь схожі між собою, у порядку проведення даної процедури, все-таки є деякі відмінності. Приватизація дачі або іншого приватного житлового будинку – це процедура, що прямо пов'язана із землею, на якій розташований той самий будинок. Тому, нерідко, спочатку відбувається приватизація земельної ділянки під будинком, а вже потім і самого будинку, або все це одночасно. Крім того, приватизація приватного житла тісно пов'язана з оформленням права власності. Тобто, на відміну від приватизації квартири, наприклад, приватизація землі під приватним будинком, як і самого будинку, не є процедурою передачі прав власності від держави фізичній або юридичній особі, а скоріше підтвердженням своїх прав на житло відповідно до чинного законодавства.

Приватизація приватного будинку Київ

Основні умови, необхідні для проведення процедури приватизації:

  • будинок повинен використовуватися особами, які живуть у ньому на постійній основі відповідно до договору соціального найму або іншого документу, що дає дозвіл на проживання;
  • приватний житловий будинок повинен бути придатним для проживання й не бути аварійним.

Приватизувати будинок ви зможете тільки тоді, коли будете мати на руках необхідний пакет документів для подачі у відповідну інстанцію, а також документи, що підтверджують вашу власність і те, що свої права ви ще документально не підтверджували. Це можуть бути документи, отримані внаслідок покупки, дарування або успадкування будинку. Докладніше з необхідними документами для приватизації ви зможете ознайомитися нижче.

Документи для приватизації будинку

Ті, хто планують зайнятися даною процедурою, в першу чергу, задаються питанням із приводу того, які документи потрібні. Відразу ж відзначимо, що перелік документів для приватизації будинку практично не відрізняється від тих, які потрібні для приватизації квартири, за винятком деяких. Як правило, закон про приватизацію передбачає подачу наступних документів:

  • заява встановленого зразка для отримання дозволу на приватизацію;
  • договір соціального найму або ордер;
  • квитанція про оплату адміністративних послуг;
  • документи, які підтверджують те, що заявниками не використано право на приватизацію;
  • листок зі списком всіх жителів будинку разом з їхніми підписами й згодою на проведення приватизації;
  • кадастровий номер;
  • документи, що підтверджують право на земельну ділянку.

У тих випадках, якщо ви хочете приватизувати будинок і землю одночасно, вам доведеться підготувати значно більше документів, зокрема технічну документацію. Із цими й багатьма іншими питаннями ви завжди можете звернутися до нас у юридичну компанію «EDR». Наші фахівці максимально швидко допоможуть вам отримати документи у відповідних державних інстанціях, а також підготують для вас повний пакет документів для подачі.

Порядок приватизації будинку в Україні

Право на приватизацію будинку має кожний громадянин України, в якого є у власному користуванні такий житловий будинок. Для цього вам буде потрібно:

  • зробити техпаспорт і зібрати документи для майбутньої реєстрації;
  • звернутися в районну державну адміністрацію, щоб отримати свідоцтво про право власності;
  • звернутися в Реєстраційну службу, де протягом двох тижнів ваш будинок зареєструють у реєстрі й видадуть свідоцтво про приватизацію.

Але, якщо у вас виникають які-небудь труднощі з оформленням документів, ви не знаєте, як приватизувати будинок у Києві відповідно до чинного законодавства, або потребуєте допомоги щодо цього питання, тоді співробітники нашої компанії «EDR» з радістю вам допоможуть.

Послуги та вартість приватизації

Послуги приватизації в Києві, які надають наші фахівці:

  • юридичні консультації з питань приватизації;
  • збір та підготовка необхідного пакета документів для реєстрації;
  • оформлення техпаспорта (якщо буде потреба);
  • допомога в отриманні свідоцтва про право власності з відділу приватизації місцевої райдержадміністрації;
  • реєстрація прав власності в держреєстрі;
  • кур'єрська доставка готового свідоцтва.

Під час звернення до компанії «EDR», ми відразу ж проконсультуємо вас з приводу того, скільки коштує приватизація будинку в Україні, і тільки після узгодження ціни й послуг, що вам потрібні, можна буде оформити доручення на наших фахівців. Воно дозволить нам максимально швидко й успішно виконати процедуру приватизації житла в Києві, а вам – отримати необхідне свідоцтво. Уточнити будь-яку інформацію із цього приводу ви можете прямо зараз, за контактним номером телефону або в юристів на сайті нашої компанії.

Законодавство:

ЗУ «Про приватизацію державного житлового фонду» від 19.06.1992 року.

Земельний Кодекс України від 25.10.2001 року.

ЗУ «Про державний земельний кадастр» від 07.07.2011 року.

ЗУ «Про землеустрій» від 22.05.2003 року.

Суди