EDR.com

Заява в прокуратуру Київ

Як правильно написати та подати заяву, скаргу, клопотання (лист) у прокуратуру?

Відповідно до нового Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2015 її діяльність спрямована на підтримку державного обвинувачення в ході судових розглядів; захист інтересів держави або громадян при певних обставинах; контроль над дотриманням чинного законодавства структурами, які проводять оперативно-розшукові справи, дізнання, досудове розслідування та нагляд за виконанням судових рішень щодо кримінальних справ та всього, що пов'язане з позбавленням волі осіб, які проживають у нашій державі.

Незважаючи на те, що діяльність прокуратури спрямована, у першу чергу, на захист прав, які гарантуються законом, її деякі заходи викликають негативну реакцію громадян. Якщо ви зіткнулися з несправедливим відношенням працівників, зайнятих у цій державній структурі, ви можете відстояти свою точку зору, подавши скаргу або звернувшись до суду. Наші юристи завжди готові допомогти підготувати документи та представити ваші інтереси в суді. Звернувшись до нас, ви можете бути впевнені, що доб'єтеся поставлених цілей.

Заява в прокуратуру на роботодавця

Якщо ваш роботодавець порушив яке-небудь з ваших трудових прав, то відстояти свої інтереси можна, звернувшись у прокуратуру. Ви можете подати заяву в прокуратуру особисто або скористатися поштою (підійде навіть електронна). Безумовно, надійніше написати заяву безпосередньо в прокуратурі, але при цьому важливо проконтролювати, щоб один з екземплярів вам повернули з відміткою про прийняття. Що стосується відмов у розгляді вашої заяви, то їх зобов’язані видати в письмовій формі з чіткою вказівкою причини, та направивши вас в інший компетентний орган. Загалом, ваше звернення до прокуратури повинно містити інформацію про вас та роботодавця, а також саму суть суперечки між вами. Але при бажанні ви можете не вказувати свої особисті дані та написати скаргу анонімно. Не слід забувати, що строк розгляду подібних справ становить 90 днів, а якщо справа стосується нелегального звільнення – 1 місяць, тому найкраще написати лист у прокуратуру, якомога швидше. У трудових спорах прокуратура допомагає з:

 • протестами;
 • порушенням справ, відносно адміністративних порушень;
 • винесенням приписань;
 • вживанням заходів щодо порушення кримінальних справ.

Ретельно вивчивши вашу справу, прокурор проконсультує вас у питаннях захисту інтересів та прав. Наприклад, найдійовішим способом відстояти свою позицію – є звернення до суду. Якщо ви не можете самостійно представляти себе в суді, прокурор має повне право допомогти вам в цьому. Наскільки ефективними будуть дії прокурати, прямо пропорційно залежить від вас. Чим докладніше та вірніше ви складете заяву в прокуратуру, тим швидше доб'єтеся бажаного результату. Юристи нашої компанії завжди готові допомогти вам зі зверненням у прокуратуру та підготовкою матеріалів до суду.

Звернення до прокуратури та представлення інтересів клієнта

Безумовно, захиститися від тиску та різних неправомірних заходів з боку прокуратури досить важко. Люди, що працюють у подібних структурах, наділені багатьма повноваженнями та досить жорстко діють. Але якщо ви заручитеся підтримкою кваліфікованого адвоката, то переживати буде ні про що. Юристи нашої компанії вже не один раз зустрічалися з подібними справами та готові привести до успіху й вашу. Своїм клієнтам ми пропонуємо широкий спектр послуг, включаючи:

 • захист клієнта в прокуратурі під час допиту;
 • написання заяв, скарг, клопотань та інших необхідних документів до даної державної структури;
 • супровід справ та захист клієнта на прийомі у прокурора (слідчого);
 • оскарження дій прокурора у ході судового розгляду;
 • захист клієнта під час слідчих дій;
 • відстоювання позиції клієнта у суді;
 • інші дії.

Зразок заяви в прокуратуру можна знайти на даній сторінці, але в кожному конкретному випадку текст буде різним. Завдяки багатої практики, наші адвокати добре знають, як правильно скласти та подати заяву, а також вести справи з прокуратурою, щоб захистити свого клієнта. Звернувшись до нас, ви можете не переживати за результат спору. Наші юристи в Києві зроблять все можливе, щоб розв'язати питання ще на стадії переговорів, та не доводити справу до суду, тим самим, заощадивши вам час та гроші.

Суди