EDR.com

Визнання шлюбу недійсним Київ

Услуга Сроки
Складання Позову від 1 дня
Подача Позову  
Судовий день 1 година

Замовити

Підстави та порядок визнання шлюбу недійсним

Визнання шлюбу недійсним часто прирівнюють до процедури розлучення. Але ці два поняття зовсім різні, як і їх наслідки. При розірванні шлюбу, подружжя усе ще має права та обов'язки. Наприклад, батько повинен виплачувати аліменти, якщо є неповнолітні діти. Також колишньому чоловікові та дружині потрібно буде розділити спільне майно. У випадку визнання шлюбу недійсним, згідно законодавства України, з пари повністю знімаються їхні подружні права та обов'язки.

Підстави визнання шлюбу недійсним:

  • визнання недійсності шлюбу прямо визначене законодавством України (стаття 39);
  • існують причини, щоб шлюб був анульований у ході судових розглядів (стаття 40);
  • є причини, при яких суддя може визнати шлюб недійсним (але в цілому немає 100% гарантій, що так буде).

Порядок визнання шлюбного союзу недійсним здійснюється в суді шляхом подачі позову.

Щоб краще зрозуміти процедуру визнання шлюбу недійсним, варто більш детально розглянути підстави для її проведення:

  1. Анулювання шлюбу відбувається, якщо чоловік і дружина є рідними братом та сестрою. Крім того, заборонено одружуватися людям, які є недієздатними або вже зв'язані законним шлюбом.
  2. У ході судових розглядів шлюб може бути анульований, якщо один з подружжя перебував під алкогольним або наркотичним впливом, мав яку-небудь психічну хворобу, а також у випадку примусу до одруження з боку третіх осіб.
  3. Згідно із Сімейним кодексом шлюб може бути визнаний недійсним, якщо він укладений між кровною родичкою (наприклад, двоюрідними братом та сестрою), усиновленим та його опікуном, а також особами, що не досягли шлюбного віку. Крім того, союз часто анулюють, якщо один з подружжя має важке захворювання, факт якого приховував до весілля.

Складання позовної заяви юристом

Загалом, існують й інші обставини, які можуть допомогти визнати шлюб недійсним. Виявити їх допоможуть фахівці нашої компанії. У ЮК «EDR» працює ціла команда адвокатів, що спеціалізуються на сімейному праві. Юридична підтримка буде незамінна, як при проведенні переговорів, так і в ході судових розглядів. З нашою допомогою позовна заява про визнання шлюбу недійсним буде складена і подана відповідно до норм закону. Бездоганна доказова база вашої правоти, повний пакет документів та заяв, ретельно продумана лінія захисту в суді й гарантований успіх справи в цілому – усе це чекає вас при зверненні до нашої компанії.

Суди