EDR.com

Реєстрація в кадастрі

Як отримати кадастровий номер?

Кадастровим номером ділянки землі називають унікальну послідовність символів, яку привласнюють під час реєстрації ділянки. Цей номер не змінюється протягом усього часу використання об'єкта. Саме цей номер представляє собою ідентифікатор ділянки в земельному кадастрі.

Терміни Ціна
1 місяць 1000 грн.
5 днів від 12000 грн.

Замовити

Присвоєння кадастрового номера здійснюється з використанням спеціального ПЗ, з яким працюють співробітники Державного земельного кадастру. Дана процедура не залежить від того, яка форма власності використовується. Кадастровий номер міняють при об'єднанні або поділі ділянки.

Для того щоб почати формування ділянки при її передачі в експлуатацію або власність з комунальних яких державних земель, необхідно отримати відповідний дозвіл на створення набору документів.

Документи для держреєстрації

Для того щоб здійснити державну реєстрацію ділянки, необхідно надати Державному кадастровому реєстратору наступні документи:

  • заяву про реєстрацію ділянки (існує спеціальна форма);
  • оригінал всіх документів із землеустрою (вони повинні бути погоджені з урахуванням вимог актуального законодавства), адже саме ці документи являють собою підставу для формування вибраної ділянки землі. Якщо мова йде про документи, які повинні проходити державну експертизу в обов'язковому порядку, необхідно докласти також позитивний висновок експертів;
  • документ, який свідчить про оплату послуг, пов'язаних з реєстрацією ділянки;
  • електронний документ;
  • скани всіх документів із землеустрою.

Дії реєстратора

Після отримання цієї документації кадастровий реєстратор повинен виконати наступні дії:

  • внести електронний документ і міститься в ньому інформацію до Державного земельного кадастру;
  • зробити на першому аркуші документів з оцінки земель та землеустрою, а також додаткових матеріалах, листах відомостей про координати меж ділянки, обмежень і угідь спеціальну відмітку про виконання перевірки та внесення інформації до земельного кадастру;
  • привласнити ділянці землі певний кадастровий номер, а також відкрити Поземельну книгу.

До складу кожного номера входять номери кадастрового кварталу, кадастрової зони, а також ділянки землі у межах певного кварталу кадастру. Без кадастрового номера сьогодні неможливо здійснити угоду про передачу прав власності на ділянки землі. Іншими словами, в таких випадках не може бути виконано відчуження нерухомості, розташованої на ділянці, або самої ділянки.

Присвоєння певного кадастрового номера здійснюється в процесі відкриття Поземельної книги земельної ділянки. Це відбувається під час створення ділянки та її подальшої реєстрації.

Кадастровий номер ділянки землі збігається з номером Поземельної книги. При цьому дата держреєстрації ділянки не відрізняється від дати відкриття Поземельної книги.

ЗАКОН УКРАЇНИ

Земельний кодекс України

Житловий кодекс України

Цивільний кодекс України

Про архітектурну діяльність

Про власність

Суди