Розірвання шлюбу – це формальне припинення відносин між подружжям. Шлюбне життя закінчується так само, як і починається – оформленням відповідних паперів та документів.
Позбавлення батьківських прав – складна процедура, яка здійснюється тільки у суді уповноваженими органами. Законодавством України не передбачається можливість самостійно відмовитися від батьківських зобов'язань.
Розлучення – це процес формального припинення раніше укладеного шлюбу між чоловіком та жінкою.
Відповідно до Сімейного кодексу України (далі СКУ), кожен з батьків зобов'язаний брати участь у вихованні дитини та утримувати її. Але нерідкі випадки, коли один з батьків або обоє батьків ухиляються, чи не бажають виконувати свої обов'язки.
У батьків досить часто виникають різні суперечки щодо дітей. В українському законодавстві вказано багато батьківських прав і зобов'язань перед дітьми, але найпоширенішими конфліктами вважаються дискримінація батьківських прав та відхилення від батьківських обов'язків.
Сімейні спори – конфлікти, для вирішення яких найчастіше звертаються в нашу компанію.
Розірвання шлюбу (розлучення) – це завжди дуже важкий процес для подружжя, особливо, з психологічної точки зору. Прощаючись із колишнім життям, люди часто підвладні емоціям і не можуть мислити тверезо.
Якщо розглядати категорії сімейних спорів, то справи, пов'язані з дітьми, є найбільш заплутаними та непростими. Встановлення батьківства – один з самих складних спорів.
У США та Європі більшість пар, які збираються узаконити свої відносини, складають шлюбний договір. В Україні практика оформлення подібних документів є чимось новим і поки що не досить поширеним. Серед громадян нашої країни існує думка, що шлюбний договір – це не що інше, як акт недовіри до своїх других половинок.
Подати на батьків позов на обмеження прав на дитину можуть будь-які близькі родичі. У ситуаціях, коли поводження батька або матері по відношенню до їхньої дитини яким-небудь чином позначається на її здоров'ї й існуванні, то рішення про її відібрання може бути винесене прокурором або органами опіки й піклування з подальшим зверненням до суду.
Багато родин замислюються про те, щоб усиновити дитину. Це дуже важливий і серйозний крок не тільки в плані майбутньої відповідальності за чиєсь життя, але й в плані підготовки документів. На жаль, вашого бажання дати дитині шанс на повноцінну родину іноді буває замало для усиновлення. Українцям потрібно пройти довгу та важку процедуру, перш ніж прийняти когось у свій будинок.
Визнання шлюбу недійсним часто прирівнюють до процедури розлучення. Але ці два поняття зовсім різні, як і їх наслідки. При розірванні шлюбу, подружжя усе ще має права та обов'язки. Наприклад, батько повинен виплачувати аліменти, якщо є неповнолітні діти.