EDR.com

Приватизація

Приватизація майна, земельної ділянки, житла, квартири в Україні

Приватизація – це процес продажу або передачі муніципального або державного майна в приватну власність.

Приватизація житла

Суть приватизації житла полягає в процесі відчуження об'єктів державного житлового фонду на користь громадян України. Сюди відносять будинки, квартири, кімнати в гуртожитках, у яких проживає декілька наймачів, а також приналежні їм господарські спорудження – сараї, підвали та інше.

Приватизація житла в Україні може відбуватися шляхом:

  • безкоштовної передачі житла з розрахунку 21 кв. м на наймача та кожного члена його родини, і додатково 10 кв. м на родину;
  • продажу квартир, будинків, кімнат у гуртожитках людям, що проживають у них або тим, кому необхідне поліпшення умов життя.

Найчастіше українців цікавить безкоштовна приватизація житла. Але це досить умовно, адже за оформлення технічної документації однаково прийдеться платити. Проте, закон про приватизацію житла надає право безоплатно оформити:

  • однокімнатну квартиру;
  • квартиру, отриману в результаті зносу або виселення з особистої власності, за умови, що компенсація не була виплачена;
  • пільгові квартири, згідно із законами про соціальний захист;
  • квартири, де проживають родини із трьома та більше дітьми;
  • квартири, де проживають члени родини загиблих при виконанні держслужби, суспільних обов'язків, а також на виробництві.

Усі інші категорії житлового фонду оформляються в приватну власність на платній основі.

Строки приватизації житла становлять близько 2,5 місяця та залежать від особливостей вашої ситуації. Компанія «EDR» у Києві з радістю допоможе вам швидко та успішно пройти дану процедуру. Більш детально обговорити умови приватизації житла, вартість і наші послуги можна на консультації в будь-який зручний час.

Приватизація майна

Закон про приватизацію майна дає право кожному українцеві отримати права на державний або комунальний об'єкт, у якому він проживає. Але варто відразу відзначити, що цей процес досить трудомісткий і вимагає професійної юридичної підтримки. Усі потрібні послуги ви можете замовити в нашій компанії в м. Київ по максимально вигідній ціні.

Порядок приватизації майна має кілька етапів, а саме:

  1. Оформлення заяви на приватизацію та супутніх йому довідок у ЖЕК, ОСББ або КП.
  2. Подача основного пакета документів, що підтверджують ваші права на житло, а також вашими особистими даними, у відділ приватизації місцевої державної адміністрації.
  3. Отримання акту про право власності на квартиру.
  4. Реєстрація права власності на житло в Департаменті державної реєстрації. Перед процедурою повинна обов'язково відбутися інвентаризація квартири, за результатами якої оформляється технічний паспорт.

Приватизація комунального майна, а також державного проводиться при наявності наступних документів:

  • ордер на вселення (копія);
  • паспорт та ідентифікаційний код власника;
  • старий техпаспорт (при наявності);
  • форма 4 (якщо є);
  • довідка з минулих місць проживання (якщо є);
  • довідка з Ощадбанку (якщо є).

Цей список може бути доповнений відповідно до особливостей вашого випадку. Прояснити всі ключові моменти та довідатися, скільки коштує приватизація, можна після ознайомлення зі справою. Для детальної консультації зв'яжіться з нами, коли вам буде зручно.

Приватизація власності

Права власності дають конкретній особі володіти, використовувати та розпоряджатися певним об'єктом. Процес їх узаконення залежить, насамперед, від початкової форми власності. В Україні їх 3 групи:

  • державна – належить українському народу в особі Верховної Ради;
  • комунальна – належить територіальній громаді в особі її ради;
  • приватна – належить юридичній або фізичній особі.

Щоб одержати право на власність будь-якої групи потрібна приватизація. Але процедура в кожній з них буде мати свої особливості.

Порядок приватизації державної власності має наступні особливості:

  • оформлення в основному платне, за винятком ситуацій, що попадають під категорію безкоштовної приватизації квартир/ділянок (ст. 118 ЗКУ);
  • передача прав здійснюється на конкурентній основі, шляхом проведення аукціону або конкурсу, у якому заявник повинен перемогти.

Права власності на комунальний об'єкт можна одержати шляхом покупки або приватизації. Причому продаж найменш вигідний громадам, адже він обкладається 20% ПДВ, на відміну від приватизації. Рішення про порядок переходу комунальної власності в приватну залишається за радою, що контролює даний об'єкт.

Приватизація приватної власності, що належить юридичній або фізичній особі, проходить після підписання наступних договорів:

  • купівлі-продажу – передача прав власності за заявлену винагороду;
  • міни – проводиться обмін однієї власності на іншу;
  • дарування – безоплатна передача прав на об'єкт.

Після підписання одного з договорів можна приватизувати квартиру або об'єкт на своє ім'я.

Більш детально про кожну ситуацію приватизації власності різної форми ви можете довідатися в наших фахівців на консультації. Будь то приватизація квартири, кімнати, ділянки або іншої власності в Києві, ми завжди постараємося вам допомогти. Для запису досить подзвонити до нас в офіс або залишити свою заявку на сайті, щоб ми зв'язалися з вами найближчим часом.

Приватизація в Україні регулюється такими законами

Земельний кодекс України

ЗУ «Про приватизацію державного житлового фонду»

ЗУ «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків»

Положення державного комітету України про житлово-комунальне господарство "Про порядок передачі квартир (будинків) у власність громадян".

Суди