EDR.com

Нострифікація

Нострифікація диплому та атестату в Україні

Багато молодих людей виїжджає в США і Європу на навчання. Повернувшись назад, вони відразу ж приступають до пошуку роботи, забуваючи, що іноземний диплом недійсний в Україні без додаткової легалізації.

Нострифікація диплому або атестату – це процес отримання свідоцтва про підтвердження юридичної чинності іноземного документа про освіту в Україні.

Закордонний диплом дає очевидні переваги при працевлаштуванні. Але, щоб використовувати документ, отриманий у вузі іншої країни, для продовження освіти або працевлаштування, необхідно завірити його у департаменті Міністерства освіти. Ця процедура називається нострифікація. Процедура нострифікації в Україні обов'язкова для всіх документів про освіту із закордонних навчальних закладів. До виключень відносять лише документи громадян СРСР, які видавалися до 15.05.1992 року.

Щоб швидко та успішно нострифікувати диплом або атестат, звертайтеся до фахівців компанії «EDR» у м. Київ. Адже самостійний збір і подача документів може забрати кілька місяців. До того ж, тільки професіонал зможе гарантувати вам результат.

Документи, що не підлягають нострифікації

Варто відзначити, що не всі папери, отримані за рубежем можна завірити в Україні. До них відносять:

 1. Документи, не визнані країною, у якій вони були видані.
 2. Папери, видані не акредитованими установами.
 3. Дипломи без вказівки ступеня або ж із кваліфікаційним рівнем, що не мають аналогічного в нашій країні.
 4. Неправомірно видані документи.
 5. Дипломи й посвідчення, оформлені без дотримання прийнятих стандартів.

Інші документи ви можете зареєструвати в департаменті Міністерства освіти, після чого легально використовувати в нашій державі в професійних цілях.

Етапи й строки проведення нострифікації

Нострифікація атестату або диплому – це трудомісткий процес, який вимагає уваги й тривалої підготовки. Загалом, його можна розділити на три великі етапи.

Етап 1. Підготовка документів для нострифікації. Це перший і найвідповідальніший крок, у процесі якого виконується:

 • Легалізація всіх документів про освіту. До них відносять диплом, вкладиш та інше. Причому, необхідно зібрати папери про всі рівні освіти – якщо ви завіряєте ступінь магістра, то бакалавра теж потрібно. Процес легалізації означає проставлення апостилю.
 • Переконайтеся, що всі папери та їх переклади на українську мову нотаріально завірені.
 • Якщо ви не хочете самостійно подавати всі документи, то потрібно заздалегідь оформити доручення на свого представника.
 • Зробіть копію українського паспорта.
 • Заповніть заяву.
 • Підпишіть згоду на обробку персональних даних.
 • Якщо нострифікація робиться через український вуз, то потрібне додаткове клопотання від нього.
 • Оплата адміністративних зборів на нострифікацію.

Етап 2. Подача зібраного пакета паперів для нострифікації в Міністерство освіти. Документи подаються у вигляді завірених копій, а оригінали вертаються власникові після пред'явлення.

Етап 3. Додаткові процедури на вимогу Міністерства. Про них повідомляють заявників письмово та завчасно. Мається на увазі, аналіз навчального плану, тестування та інше.

Результатом нострифікації є свідоцтво про присвоєння документу юридичної сили або відповідна відмова.

Строки проведення нострифікації становлять не більш 3 місяців. Щоб гарантовано добитися успіху швидше, звертайтеся до фахівців компанії «EDR» у Києві. Ми з радістю допоможемо вам отримати свідоцтво протягом 1-4 тижнів.

 • У деяких ситуаціях процедура нострифікації може відрізнятися, залежно від міжнародних угод, укладених між Україною та країною видачі диплома.
Послуги нострифікації та їх вартість

Заручившись професійною підтримкою, ви не будете переживати про відмову або інші складнощі. Ви гарантовано отримаєте потрібне свідоцтво максимально терміново. Компанія «EDR» пропонує вам:

 • Детальну консультацію від висококваліфікованого юриста.
 • Ретельну підготовку та грамотне оформлення всіх документів.
 • Контроль над усіма етапами процедури.
 • Нострифікація документів про освіту "під ключ".

Вартість нострифікації буде залежати від строків виконання й особливостей вашого випадку. Для отримання більш детальної інформації, уточнення ціни, зв'яжіться з нашим менеджером по телефону або залишіть свою заявку на сайті, щоб ми передзвонили вам.

Нострифікація в Україні регулюється наступними законами

«Порядок визнання і встановлення еквівалентності в Україні документів про освіту, виданих навчальними закладами інших держав» (наказ № 632 МОН України від 28.05.2012 р.).

«Деякі питання визнання в Україні іноземних документів про освіту» (наказ № 504 МОН України від 5.05.2015 р.).

Суди