EDR.com

Легкі та тяжкі тілесні ушкодження – судові процеси

Нанесення тілесних ушкоджень – відповідальність та компенсації

У статтях 121-128 Кримінального кодексу України містяться усі відомі види тілесних ушкоджень. Одними із найголовніших факторів, які класифікують такі злочини проти життя та здоров'я особи, є ступінь провини та тяжкість тілесного ушкодження.

Найсерйозніший вчинок з даної категорії – умисне тяжке тілесне ушкодження, а найлегший – умисне легке тілесне ушкодження. Між цими двома категоріями знаходиться ще одна – тяжке (середнє) пошкодження з необережності.

В залежності від важкості нанесеного ушкодження винуватець несе відповідальність та може отримати штраф, примусове притягнення до громадських робіт, або обмеження волі на певний строк. Також особа, що нанесла деякі тілесні ушкодження іншій особі, повинна обов'язково відшкодувати потерпілому компенсацію: на лікування, компенсації на відшкодування моральної та матеріальної шкоди. У випадку, якщо ви і є тією потерпілою особою, то вам слід знати, що отримати з обвинуваченого необхідні грошові кошти досить важко. Без досвідченого юриста та кваліфікованого адвоката ви можете програти майбутню судову справу або ж досягти результату, який частково чи повністю вас не задовольнить. Тому, перш ніж почнеться судовий розгляд справи, заздалегідь подбайте, щоб поряд із вами були професійні юридичні фахівці, які зможуть подбати, щоб ви в повній мірі отримали ту компенсацію, яка вам повинна бути виплачена.

Легкі тілесні ушкодження

Умисне легке тілесне ушкодження відноситься до найлегших вчинків із категорії тілесних ушкоджень. За статтею 125 КК України кожен такий вчинок карається виправними роботами (від 150 до 240 годин) або ж штрафом (від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів). Таке адміністративне покарання стосується, як звичайних побоїв, так і ушкодження, яке будь-яким чином вплинуло на стан здоров’я потерпілого або на його працездатність.

Легкі тілесні ушкодження виникають в основному з необережності. Але, навіть за подібних обставин, ушкодження буде кваліфікуватися як злочин.

Тяжкі тілесні ушкодження

За умисне тяжке тілесне ушкодження є відповідна кримінальна відповідальність. У більшості випадків – це до 7 років ув’язнення. Хоча існують і більш важкі випадки, коли винуватця або ж групу винуватців можуть посадити за ґрати на досить довгий термін – від 7 до 10 років. Подібне може трапитись тоді, коли судово-медична експертиза визначить, що потерпілому були нанесені тяжкі тілесні ушкодження, які носять характер мучення чи призвели до його смерті. Але, навіть у такому разі виграти справу у суді доволі важко, якщо не заручитися підтримкою досвідчених адвокатів. У нашій компанії як раз і є такі юридичні фахівці, які зможуть докласти зусиль для того, щоб суд виніс необхідний вирок.

Майже усі судові процеси про нанесення тілесних ушкоджень починаються із подачі цивільних позовів від потерпілих осіб. Іншими словами компенсація для потерпілого буде визначена уже під час кримінального процесу. Але це не означає, що не можна подати позов після винесеного вироку, адже не завжди рішення суду повністю задовольняє потерпілого. У такому випадку йому доведеться надати до суду цілу купу документів, які свідчитимуть про несправедливість чи необ’єктивність вироку.

Найбільше труднощів виникає під час обґрунтування моральної шкоди та суми можливої компенсації, так як її розмір не можна вирахувати згідно якихось стандартів. Лише досвідчений юрист із нашої компанії зможе як слід донести до суду усі ваші вимоги, а адвокат захистити ваші права під час засідання та стягнути необхідну компенсацію за нанесені ушкодження.

Суди