EDR.com

Оскарження податкового повідомлення-рішення в суді

Послуга Одиниця
Складання скарги до вищестоящого органу Документ
Складання позовної заяви Документ
Складання апеляційної скарги Документ
Складання касаційної скарги Документ
Подача документів до вищого органу державної влади або суду факт подачі
Участь адвоката/юриста в судовому засіданні Документ
Усна консультація з проблеми, пов'язаної з податковим органом Година

Замовити

Позовна заява про скасування податкового повідомлення-рішення

Контролюючий орган розраховує певну суму зобов'язання підприємства перед бюджетом, яке передбачено Податковим законодавством України. Подібний розрахунок оформляється у вигляді повідомлення-рішення і відправляється платнику. Тобто податкове повідомлення-рішення – це сповіщення платника податків про його обов’язок перед державою сплатити певну суму грошового зобов’язання, яке розраховується та надсилається у письмовому вигляді контролюючим органом.

Також платник може отримати такі рішення, коли контролюючими органами виявлена недоплата до бюджету. У податковому повідомленні-рішенні викладена наступна інформація:

  • причина нарахування суми до сплати;
  • розмір суми;
  • термін оплати;
  • норми закону, згідно яких виконувався розрахунок;
  • термін оскарження рішення.

Скасування податкового повідомлення

Коли платник отримує податкове повідомлення-рішення, він може бути не згодним з певною інформацією, що міститься в документі. Доволі часто в ньому дійсно трапляються деякі помилки: прості механічні (неправильно записані дати чи цифри у сумі нарахування), або ж взагалі Міністерство доходів від початку невірно нараховує податки. При чому, у другому випадку, більш складно довести, що дійсно була зроблена помилка у розрахунках. Тому, маючи підстави для звернення у вищий податковий орган чи суд, спершу, потрібно звернутися до кваліфікованих юристів, які зможуть вивчити повідомлення-рішення та інші документи у справі, щоб упевнитись, що помилка дійсно наявна.

Оскарження податкового повідомлення-рішення в суді проводиться згідно адміністративного виробництва, із застосуванням процесуальних норм КАСУ, але, для початку, вам доведеться скласти та подати заяву. Позовна заява про скасування податкового повідомлення-рішення оформляється відповідно до вимог КАСУ. У разі, якщо позов був оформлений неправильно, або вами була допущена чисто механічна помилка, вам відмовлять в оскарженні рішення й повернуть заяву. Саме тому краще доручити оформлення позовної заяви чи скарги юридичному фахівцю, котрий дійсно знає, як написати і подати до суду позов.

Порядок та строки оскарження рішень

Коли ви отримали повідомлення-рішення про сплату податку, варто ознайомитись із терміном, у який його можна оскаржити. Зазвичай, порядок оскарження податкових повідомлень може відбуватись протягом 3 років. При цьому, варто звернути вашу увагу на те, що після 10 діб, як ви одержали повідомлення, якщо вами не буде внесена сума податку, що вказана у документі, сформується податковий борг. Позбавитись заборгованості одним лише оскарженням повідомлення-рішення – не вийде. Тому краще звертатись до досвідчених юристів в перші 10 днів після отримання повідомлення про сплату податку. Так ви зможете вирішити проблему ще до того, як набіжить сума заборгованості.

Юридична допомога кваліфікованих юристів

Оскарження податкового повідомлення-рішення – серйозна справа, яка має безліч нюансів. Людині, яка займатиметься подібним, потрібно досконало знати усі необхідні нормативно-правові акти та податкове законодавство в цілому.

Звернувшись у нашу юридичну компанію, ви отримаєте кваліфіковану допомогу від наших юристів та адвокатів, які зможуть надати наступні послуги:

  • вивчення повідомлення-рішення та інших документів у справі;
  • консультація юридичного фахівця з будь-яких питань стосовно оскарження податкового рішення;
  • написання та подача позову;
  • представництво у суді.

Суди