EDR.com

Поділ майна подружжя при розлученні – адвокат Київ

Послуга Термін
Складання Позову від 1 дня
Подача Позову  
Судовий день 1 година

Замовити

Розлучення – це процес формального припинення раніше укладеного шлюбу між чоловіком та жінкою. Практично завжди в таких випадках виникають майнові питання між колишнім подружжям. Поділ майна при розлученні в м. Київ допоможе провести юрист нашої компанії. Бувають ситуації, коли чоловік та жінка, що вступили в шлюб, підписали відповідний шлюбний договір, у якому чітко і зрозуміло викладені всі їхні права на майно. Але, виходячи з нашого практичного досвіду, співмешканці в рідких випадках можуть урегулювати подібне питання без професійної допомоги. В остаточному підсумку все закінчується тим, що відбувається поділ майна через суд. А ділити майно при розлученні у суді без допомоги, обізнаної в подібних справах, людини – практично неможливо. Тому в такому випадку неодмінно знадобиться як юрист з поділу майна, так і адвокат. Адже без їхньої підтримки колишньому подружжю занадто важко буде прийти до якоїсь загальної угоди, а сам судовий процес відповідно затягнеться на тривалий час.

Поділ майна при розлученні в Україні: особливості та нюанси процесу

Всі дії та їхній порядок, по якому відбувається поділ майна після розлучення в Україні, встановлений Цивільним Кодексом. Необхідно сказати, що найчастіше суперечки виникають навколо квартир, будинків або, придбаних у шлюбі, автомобілів. Хоча іноді бувають й зовсім неординарні випадки, коли суперечка виникає навколо таких дрібниць, які дорогі тільки для самого колишнього подружжя. У такій і подібній їй ситуації юристові також доводиться мислити нестандартно та приймати досить незвичайні рішення під час збору доказів. Розібратися в подібних делікатних ситуаціях зможе тільки кваліфікований адвокат з поділу майна.

Поділ спільного майна подружжя при розлученні в Україні

Процес розподілу майна відбувається тільки в суді. Звичайно, обійтися можна й без судового рішення, поділивши нажите майно між собою самостійно. Як показує практика, здійснити таке вдається лише деяким українським сімейним парам.

Перш, ніж буде винесене остаточне рішення, суд повинен з'ясувати наступні обставини:

  • який період часу подружжя жило разом;
  • коли, як і яке майно в шлюбі було куплено (приміром, нерухомість або які-небудь коштовні речі, які хтось з подружжя отримав у спадщину або придбав ще до одруження, розподілу підлягати не будуть);
  • скільки коштує спільне майно (необхідно для визначення оборотоздатності, тому що машину або житло, наприклад, не можна поділити навпіл, а відповідно його потрібно продати й розділити виручену суму);
  • які об'єкти або коштовні речі будуть передаватися кожному з подружжя.

Пройти подібну судову процедуру, коли з'ясовуються будь-які деталі про майно досить складно самотужки, адже необхідно не піддаватися негативним емоціям, не переходити на особистості й оцінювати ситуацію тверезо. На цьому етапі процесу поділу спільного майна вам неодмінно знадобиться досвідчений адвокат, що дасть необхідну пораду в потрібний момент.

Також досить часто виникає й інша неприємна ситуація, коли розлучення вже давно пройшло, але майнова суперечка ще залишилася між колишньою парою. У такому випадку вам можуть знадобитися не тільки послуги адвоката, але й послуги юриста з поділу майна, що зможе грамотно проконсультувати вас, для того щоб поділ майна подружжя після розлучення пройшов легко й просто.

Якщо затягти із судовим процесом та вчасно не подати позов про поділ майна, ви, тим самим, можете погіршити сформовану ситуацію, а саме пошук документів, свідків, інших доказів або фактів, які допоможуть адвокатам та юристам вчасно й успішно завершити справу. Наприклад, нерідко складаються такі ситуації, коли важко скласти правильний список всіх речей і цінностей, нажитих під час шлюбу. Один із подружжя може забути про недавно зроблену покупку або навмисно не вказати на деяке спільно нажите майно, виходячи з особистих міркувань.

Поділ квартири при розлученні

Одне із найпоширеніших питань – це поділ квартири при розлученні. Воно особливо актуальне при наявності в подружжя дітей. У такому разі також доводиться зважати на інтереси дітей. Звичайно, більше шансів на отримання квартири в матері, тому що дитина найчастіше залишається з нею, а відповідно їм обом житло найбільш необхідне. Але для того щоб збільшити шанси на отримання житла, обов'язково буде потрібна допомога юриста при поділі майна, а також адвоката.

Найчастіше процес поділу займає не менше 60 днів, а вартість завжди можна уточнити на консультації. Можна також поділити майно подружжя вже після самого розірвання шлюбу. Не можна буде це виконати тільки тоді, коли в справі будуть замішані суперечки про виплату аліментів та розподіл дітей між колишнім подружжям. Але навіть у такому випадку весь процес буде відбуватися без вашої особистої участі, якщо ви заздалегідь звернетеся по допомогу до юристів.

Крім того, коли розглядається подібна категорія справ, обов'язково необхідно взяти до уваги багато факторів. Подати позовну заяву про поділ майна, а саме бізнесу, може будь-який спадкоємець, діловий партнер або інша особа, але найчастіше такі негаразди охоплюють саме колишнього чоловіка та дружину. Без кваліфікованої юридичної підтримки у такому випадку ніяк не обійтися.

Поділ майна переданого в іпотеку або придбаного в кредит

Поділ майна переданого в іпотеку або придбаного в кредит – важкий процес, тому що суд не завжди може винести рішення, яке зможе задовольнити обидві сторони (подружжя). У подібних ситуаціях до судового процесу притягаються не тільки чоловік із дружиною, але й представник банку, тому що вирішується питання поділу нерухомості, на яку подружжя взяли загальний кредит. Коли є спільне майно в іпотеку, тоді в подружжя, яке розводиться, існує тільки три варіанти виходу із ситуації:

  • знайти гроші, які повністю погасять кредит, після чого можна буде продати квартиру та поділити виручену суму;
  • продати квартиру за згодою тих, хто видав подружжю кредит;
  • продовжувати виплачувати кредит і, відповідно, зачекати з подачею позовної заяви.

Поділ земельної ділянки при розлученні

Безліч післяшлюбних сварок виникає й тоді, коли відбувається поділ майна в судовому порядку, де об'єктом розділу служить земельна ділянка. Відбувається поділ земельної ділянки при розлученні не тільки відповідно до Земельного кодексу, але й згідно із всіма законами й нормами цивільного та сімейного права. Подібний судовий процес здійснюється тільки при попередній оцінці ділянки та зборі офіційних документів, які послужать доказом того, що на неї в одного з подружжя (або у подружжя) є права.

Поділ майна у цивільному шлюбі

На співмешканців, які живуть, як одна родина, але не зареєстровані офіційно як чоловік та дружина, теж поширюється Сімейний кодекс. Тому поділ майна в цивільному шлюбі відбувається так само, як у зареєстрованого подружжя, через суд. При цьому чоловік і жінка мають повне право поділити між собою придбані речі, а також нерухомість, що вони купили під час їхнього спільного проживання. Єдиним виключенням є те, що в такому випадку буде здійснений поділ майна без розлучення. Між двома співмешканцями просто укладається своєрідний договір поділу майна.

Поділ майна та інтереси дітей

Розлучення з поділом майна подружжя несе за собою безліч негативних наслідків, які зачіпають не тільки їх самих, але й інтереси їхніх дітей. Інакше кажучи, відповідно до українського законодавства дитина, у випадку поділу житла, повинна в обов'язковому порядку одержати свою частку й у жодному разі не залишитися без даху над головою. У такому випадку, суддя повинен винести те рішення, що, у першу чергу, не зачепить інтереси дитини й захистить її від безрозсудності батьків, а також втрати житла. У таких і подібних ситуаціях може знадобитися не тільки консультація спеціаліста з поділу, але й сімейний юрист, який зможе відстояти інтереси та права дитини.

Поділ майна після смерті

Поділ майна після смерті чоловіка (або дружини) в обов'язковому порядку повинен здійснюватися відповідно до складеного покійним (покійною) заповіту. Отримати свою частку від майна може не тільки співмешканець покійного (-ої), але й інші особи, згадані у документі, а також близькі родичі.

У кожному з перерахованих вище випадків неодмінно знадобиться допомога професійних юристів, які зможуть належним чином вас проконсультувати, а також адвокатів, які захистять ваші інтереси у суді.

Позовна заява про поділ спільного майна подружжя

Заява про поділ майна подружжя подається у вигляді позову, у якому, крім самого звернення, перераховується спільно нажите майно, що потребує поділу. Перш, ніж подавати позовну заяву про поділ спільного майна подружжя, пара повинна дати згоду та підтвердити, що все майно, вказане в позові належить саме їм обом, а не комусь одному (чоловікові або дружині). Наприклад, для підтвердження того, що квартира є їхньою загальною власністю, у суд необхідно пред'явити відповідні папери і документи, у яких подружжя зазначено власниками.

Допомога юристів та адвокатів

Наша команда досвідчених юристів та адвокатів пропонує вам наступні юридичні послуги:

  • досудовий розгляд: вивчення вашої справи та збір необхідної доказової бази;
  • консультація юриста з поділу майна;
  • складання позовної заяви для подачі в суд;
  • подача позову до суду;
  • супровід і захист ваших прав та інтересів у суді.

Юрист дійсно допоможе вам перебороти усі труднощі оформлення процесуальних документів, у тому числі й позовної заяви. Адже, як відомо, грамотно складена угода про поділ майна – це вже 50 % успіху у виграші судової справи. Інші 50 % додасть наш адвокат, який виступить у ролі вашого особистого представника інтересів на всіх судових засіданнях. Якщо ви маєте потребу у кваліфікованій юридичній підтримці, можете зв'язатися з нашими юристами прямо зараз!

Суди