Звільнення – це нелегка процедура, як для робітника, так і для його начальника.
Будь-який трудовий спір вирішує тільки кваліфікований юрист по трудовому праву. Не всякий роботодавець може ставитися до свого співробітника з повагою. Але в подібній ситуації працівникові не варто опускати руки й миритися з несумлінним керівництвом.
Останнім часом випадки незаконного звільнення працівників в нашій країні почали відбуватися все частіше. Загалом, це відбувається через економічну кризу та занепад малого, а також середнього бізнесу. Та поновлення на посаді можна домогтися через суд, якщо виявити навіть маленьку помилку у процедурі звільнення.
Трудовий кодекс України не дає конкретного визначення такому поняттю, як «індивідуальні трудові спори». Але на практиці, під ними мають на увазі будь-які конфлікти між начальником та підлеглим.
Колективні трудові спори – це доволі нове поняття для нашої країни. Вони більш важко регулюються та рідше зустрічаються в юридичній практиці. В основному, це викликано недоліками нормативно-правової бази. Якщо індивідуальні спори описані в Трудовому кодексі України, то про колективні у ньому не йдеться.