EDR.com

Позовна заява

Послуга Одиниця
Складання позовної заяви або апеляційної чи касаційної документ
Участь адвоката/юриста в судовому засіданні засідання
Подача документів в суд факт подачі
Усна консультація з проблеми, що вимагає звернення до суду годину
Досудове врегулювання спорів: претензія, відповідь на претензію, експертиза документів документ

Замовити

Юридичні послуги зі складання й подачі позовної заяви до суду

Позовна заява – це документ, у якому письмово виражена суть самого позову. Складання позовної заяви вважається однією з найважливіших частин судочинства. Можете не сумніватися, що правильно складений документ подібного типу – це вже половина успіху у вирішенні конкретної проблеми. Тому перед тим, як ви довірите складання позову юристові, потрібно надати всю необхідну інформацію щодо вашої справи. Написання позову досвідченим юристом звільнить вас не тільки від заповнення заяви, але й від відвідування суду, тому що відповідно до українського законодавства він також має право подати позов до суду.

Подача позовної заяви до суду передбачає обов'язкову оплату судового збору. Сума збору буде прямо залежати від вимог, які зазначені у документі (для справ майнового характеру) і за строго встановленим розміром (для немайнових справ). Є також деякі категорії справ, за які заявник не сплачує судовий збір.

Форма і зміст заяви

Відповідно до законодавства України, позовна заява в суд подається з такими реквізитами:

  • найменування суду;
  • інформація про заявника й відповідача;
  • викладення вимог;
  • вартість позову;
  • список документів, що додається до заяви;
  • підпис самого позивача або іншої довіреної особи (юриста), від імені якої було виконане складання претензії.

Незважаючи на стандартну форму заяви, кожна конкретна справа по-своєму унікальна. Тому не можна взяти стандартний зразок позовної заяви й швидко заповнити всі його пункти, а потім подати позов. Приміром, на практиці часто бувають випадки, коли перед подачею необхідно розрахувати вартість позову до суду, штрафів і збитків від інфляції, а також зібрати доказові документи, що перебувають в інших осіб, установах або інстанціях. У такому випадку без допомоги фахівця, обізнаного в юридичних справах, не обійтися ніяк.

Коли суд оголошує вердикт у вашу користь, а з боку винуватця не відбувається оскарження рішення протягом 10 календарних днів, ви можете отримати спеціальний аркуш із винесеним рішенням. Такий папір із суду можна пред'явити в банку, де у відповідача є свій рахунок або у службі судових приставів, щоб отримати належну суму відшкодування.

Позовна заява про відшкодування збитків і матеріальної та моральної шкоди

Окремою категорією позовів, про які варто згадати, вважається позов про відшкодування збитків. Ситуації, які приводять до того, що необхідно скласти й подати до суду позовну заяву про відшкодування матеріальної та моральної шкоди бувають досить різними. Найчастіше в нашій судовій практиці зустрічаються випадки, коли очікується суд з роботодавцем про стягнення заборгованості. Саме нечесні роботодавці стають винуватцями того, що їхні колишні співробітники подають на них у суд, щоб хоч якось відшкодувати матеріальний збиток і отримати свої кровно зароблені гроші.

Зразок позовної заяви до суду

Зразок позову ви можете використовувати, як приклад під час складання. Але в більшості випадків вам може знадобитися кваліфікована допомога юриста, тому що в подібному судовому документі необхідно чітко та ясно викласти всі вимоги щодо вашої конкретної справи. Тому, якщо при складанні заяви у вас виникають які-небудь питання, або ви не до кінця розумієте, що саме необхідно вказати в документі, можете звернутися по допомогу до наших юристів.

Наважуючись подати позов до суду самостійно, ви можете скористатися покроковою інструкцією, що подана нижче.

Пам’ятайте! Будь-які дії в сфері судових суперечок регулюються українським законодавством, тому повинні йому відповідати.

Інструкція – як скласти й подати позов до суду самостійно

Те, як написати позовну заяву – це одна річ. Зовсім інше – подати позов у суд. Щоб виконати цю дію відповідно до закону, наша компанія пропонує для вашого ознайомлення наступну інструкцію.

1. Використовуючи форму або бланк позовної заяви, вам потрібно буде тільки вписати свої дані й інформацію про вимоги, а також обов'язково поставити свій підпис та актуальну дату подачі.

Зауважте! Кожний позов до суду регулюється відповідними законами й нормами. Тому якщо ви, наприклад, будете подавати позов про захист прав споживачів, потрібно неодмінно посилатися на законодавчу базу, що підходить для даного випадку.

2. Як відомо, за подачу деяких заяв необхідно сплачувати збір. Тому перед подачею документів попередньо відвідайте сайт судової влади України й, вибравши відповідну вашій справі категорію, роздрукуйте квитанцію. Цей папір ви можете прикласти до заяви й подавати їх разом до суду.

Зауважте! Квитанція, що свідчить про оплату судового збору, подається тільки в суд разом зі складеним позовом. Жодним чином не передавайте ці два документи стороннім особам. Виключенням є лише довірена особа (ваш юрист або адвокат).

3. Далі вам належить роздрукувати заяву разом з доповненнями в трьох екземплярах:

  • перший екземпляр – віддається в суд;
  • другий екземпляр – відправляється відповідачеві. У цивільних процесуальних справах цей документ може подаватися в суд разом з першим екземпляром, тому що суд має право відправити його відповідачеві сам. У господарських справах – документ відправляється вами самостійно відповідачеві, а ксерокопія поштового відправлення додається до заяви й тільки тоді віддається суду. Коли в процесуальній справі бере участь третя особа, їй також необхідно відправити копію цього паперу.
  • третій екземпляр – залишається у вас. На ньому повинні проставити відповідну відмітку при прийнятті позову в судовій канцелярії.

Пам’ятайте! Обов'язково запитайте контактний номер канцелярії, адже у майбутньому він може вам знадобитися.

4. Віднесіть три екземпляри заяв до суду.

Зауважте! Залежно від категорії конкретної справи й інших не менш важливих факторів – заяви можуть подаватися в різні суди. Спори можуть розглядатися в суді за місцем проживання заявника, відповідача, за місцем реєстрації юридичної особи заявника або відповідача і т.д.

5. Саме на цьому етапі вам може знадобитися контактний номер канцелярії, адже вам потрібно буде запитати, де вона знаходиться, щоб проставити на одному з екземплярів позову відмітку про прийняття.

6. Доведеться чекати рішення про призначення дати судового процесу поштою (зазвичай це відбувається протягом трьох діб від дня подачі заяви). У випадку якщо ви не отримали рішення від суду – передзвоніть в судову канцелярію й уточніть деталі.

7. В суд необхідно з'явиться на раніше обумовлений день (обов'язково потрібно взяти із собою паспорт).

Допомога в складанні й подачі позову до суду

На даній сторінці ви можете побачити максимально детальну інструкцію щодо того, як скласти позовну заяву й подати її в суд. Але без кваліфікованої юридичної допомоги врахувати всі нюанси в справі, на жаль, нереально. Якщо ви відчуваєте, що безліч питань залишилася для вас без відповіді, і суд може не прийняти ваші документи, тоді вам обов'язково знадобиться допомога юриста у складанні позову.

Наша юридична компанія зможе надати вам будь-які послуги не тільки з написання позовів, але й з підготовки доказової бази. Крім того, адвокат у суді допоможе захистити ваші права та інтереси (у деяких ситуаціях навіть без вашої особистої присутності). Тому, якщо вам дійсно потрібна допомога й представництво у суді, тоді краще довірте подібні справи справжнім юридичним експертам. Разом з нами ви забудете, що таке повернення позовної заяви, адже досвідченим захисникам закону з нашої компанії під силу скласти й оформити будь-який із позовів, зібрати необхідну доказову базу для справи й захистити ваші інтереси у суді для досягнення позитивного результату.

Суди