EDR.com

Позовна заява про розірвання шлюбу до суду – заява на розлучення

Послуга Термін
Складання Позову від 1 дня
Подача Позову  
Судовий день 1 година

Замовити

Розірвання шлюбу – це формальне припинення відносин між подружжям. Шлюбне життя закінчується так само, як і починається – оформленням відповідних паперів та документів. Виконується це не тільки тому, що так хочеться законодавцеві, який оформив шлюб, але й для того, щоб розлучення було узаконено відповідним чином. Кожен документ, що підтверджує укладання або розірвання шлюбу, служить у державі не тільки для регулювання взаємин між чоловіком та жінкою (чоловіком і дружиною), але й для регулювання майнових, а також батьківських відносин.

Процедура розірвання шлюбу

Відбувається процес розлучення через суд або ж через інший уповноважений орган, РАЦС. Ініціаторами цієї процедури можуть бути як обидві сторони (подружжя), так і одна сторона (чоловік чи дружина).

У випадку якщо обидві сторони згодні розлучитися, без будь-яких претензій або інших вимог один до одного, і при цьому в них немає спільних дітей, тоді подати заяву на розлучення можна в РАЦС. Якщо ж у колишнього подружжя є спільне, придбане за час проживання майно, тоді буде відбуватися розірвання шлюбу в судовому порядку. Оформлення розлучення відбувається через суд також і при наявності спільних дітей, що були народжені у шлюбі.

Скільки коштує розлучення в Україні

Колишні пари, які з повною серйозністю хочуть розлучитися й навіть склали необхідну позовну заяву про розірвання шлюбу, відразу ж турбуються із приводу того, скільки коштує розлучення в Україні. А вартість буде залежати від декількох факторів. Приміром, якщо ви збираєтеся розвестися зі своїм чоловіком, який не дає своєї згоди, тоді вам в обов'язковому порядку доведеться звертатися в суд. Відповідно в такому випадку будуть враховуватися не тільки послуги найнятого адвоката, але також і ціна на розлучення без участі однієї сторони. Також не потрібно забувати про держмито, яке обов'язково потрібно заплатити, як у випадку розірвання шлюбу через органи РАЦС, так і через суд. Крім того, також варто врахувати вартість юристів по розлученню.

Але, якщо ви запишетесь на консультацію до нашого юриста – вам не доведеться переживати із приводу грошового питання, адже в нас цілком демократичні ціни на юридичні послуги для кожного українця. Ви зможете й самі в цьому переконатися, коли звернетеся до нас по допомогу.

Як написати та подати заяву на розлучення через суд в Україні

Розлучення через суд починається з написання заяви. Відповідно до цивільного процесуального права, подати на розлучення таку заяву потрібно у вигляді позову. Відповідно, до нього пред'являються всі вимоги, які встановлені ЦПК України, і подібна позовна заява на розлучення через суд у вільній формі не складається. Для правильного оформлення такого документу знадобиться кваліфікована консультація й допомога юриста при розлученні.

У нашій практиці розірвання шлюбу подружжя через суд займає близько місяця. Виключенням є тільки ті судові процеси, у яких вирішуються питання з розділом майна, виплатою аліментів, дітьми й ін. Але ми запевняємо, що у судовій справі ви будете брати мінімальну участь, а рішення суду про розірвання шлюбу гарантовано буде винесено у вашу користь.

Заява в суд про розірвання шлюбу, крім викладеної вимоги про розлучення, може містити й інші. Наприклад, у документі може йти мова про розділ майна, встановлення режиму окремого проживання. До загального відома, подається позовна заява про розділ майна й окремо. Це вже буде залежати від вашої конкретної ситуації, адже відповідно до українських законів дозволені обидва варіанти. Наш сімейний юрист в Києві допоможе вам з оформленням заяви на розлучення й розповість про всі тонкощі її правильної подачі в суд.

Документи на розлучення через суд

Крім позовної заяви, вам також знадобляться й інші документи для розлучення:

  • ксерокопія вашого паспорту (по можливості також можна надати копію документу чоловіка або дружини, якщо він або вона дає згоду на розірвання шлюбу);
  • заява про виховання й забезпечення дитини (складається одним з батьків);
  • ксерокопія свідоцтва про шлюб і народження дитини.

Для прийняття позову судом, вам необхідно обов'язково додати до нього квитанцію, що свідчить про оплату судового збору. Держмито за розлучення не стягується тільки в деяких випадках, які викладені в ст. 3 ч. 2 Закону України «Про судовий збір».

Після подачі позову й інших документів повинно пройти близько 30 днів, перш ніж буде призначена дата судового процесу, а потім і прийняте остаточне рішення. Відповідно до нових умов отримання свідоцтва про розлучення, спочатку суд повинен відправити своє остаточно винесене рішення в РАЦС, тільки після цього колишнє подружжя зможе отримати необхідні документи.

Допомога при розлученні від юридичної компанії

Складання будь-яких позовів – серйозна справа, що вимагає від заявника наявності певних знань в області юриспруденції. Крім цього, подаючи підготовлені документи й уже заповнений бланк у суд, необхідно дотриматися всіх законодавчих вимог і врахувати безліч нюансів, з якими ви неодмінно зіштовхнетесь під час судового процесу. Для всього цього вам можуть згодитися як досвідчений юрист із розлучень, так і адвокат. Всі ми люди, тому нерідко виражаємо накопичені емоції, біль та образу під час процесуальних засідань у справах розірвання шлюбу. Адвокат із розлучення ніколи не змусить себе піддатися подібним емоціям і, зберігаючи спокій, гарантовано допоможе вам у ході судового розгляду.

Наша юридична компанія може запропонувати вам наступні послуги в шлюборозлучному процесі:

  • базова консультація;
  • складання позову;
  • подача всіх підготовлених документів у суд;
  • представлення ваших інтересів у суді;
  • подальше співробітництво у тому випадку, якщо ви будете мати потребу в захисті майнових прав і прав на свою дитину.

Дізнатися про те, скільки коштують послуги юриста по розлученню, ви зможете на сайті або за контактним номером телефону. Звертаючись до досвідчених юристів, ви можете не сумніватися в тому, що будь-яка процесуальна дія, що проводиться нами, буде виконана на законних підставах та з гарантовано позитивним результатом для вас.

Суди