EDR.com

Колективні трудові спори в Києві

Вирішення колективних трудових спорів

Колективні трудові спори – це доволі нове поняття для нашої країни. Вони більш важко регулюються та рідше зустрічаються в юридичній практиці. В основному, це викликано недоліками нормативно-правової бази. Якщо індивідуальні спори описані в Трудовому кодексі України, то про колективні у ньому не йдеться. Є всього один закон, в якому описаний даний вид конфліктів – ЗУ «Про порядок вирішення колективних трудових спорів» від 1998 року.

Відповідно до даного закону, колективні трудові спори – це розбіжності і конфлікти, які виникають між двома сторонами соціально-трудових відносин, інакше кажучи, начальником і колективом. Предметом конфліктних ситуацій можуть стати різні речі. До основних причин даної категорії суперечок найчастіше відносять:

  • ігнорування умов колективного договору;
  • складання або внесення змін у колективний договір без попереднього обговорення;
  • введення нових умов роботи;
  • порушення законодавства України про працю.

Колективні трудові спори мають ряд особливостей. По-перше, усі вимоги протестуючих співробітників повинні бути зафіксовані документально, а також мати підписи членів колективу. По-друге, працівники повинні вибрати одного представника, який і буде відстоювати їхню позицію перед начальством. Роботодавцеві дається 3 дні, щоб підготувати відповідь на колективну скаргу. Обидві сторони можуть спробувати вирішити конфлікт у примирній комісії, що складається з представників, як від співробітників, так і від начальства. У випадку провалу переговорів, наступним кроком для врегулювання суперечки є запрошення посередника або ж трудовий арбітраж. Коли й це не допомагає, закон гарантує працівникам право влаштувати страйк, але за умови, що вони попередять про свої наміри керівника.

Послуги юристів

Врегулювання колективних трудових спорів – це досить складний і відповідальний процес. Його самостійний супровід рідко закінчується успіхом, принаймні, швидко. Краще завчасно звернутися до кваліфікованих адвокатів, щоб полегшити хід даної процедури. Юристи зможуть не тільки представити ваші інтереси в суді, скласти всі необхідні процесуальні документи, провести переговори, але й багато чого іншого, що дозволить оперативно та без зайвих нервів вирішити конфліктну ситуацію. Наша компанія «EDR» має цілу групу юристів, що спеціалізуються саме на трудовому законодавстві. Завдяки їхньому широкому практичному досвіду та глибокому рівню знань, вони обов'язково допоможуть вам досягти всіх намічених цілей.

Суди