EDR.com

Зміна статутного капіталу

Зменшення або збільшення статутного капіталу ТОВ або АТ

Статутний капітал, зміну якого потрібно провести, може бути сформований трьома способами: грошами, майном або змішаним способом, що включає в себе і гроші, і майно.

Прихід нових учасників або інвестицій, як правило, спричиняє збільшення статутного капіталу. Зниження прибутку ТОВ або втрата акціонерів АТ, навпаки, може спровокувати зменшення статутного капіталу підприємства. В обох випадках підприємствам неодмінно потрібна реєстрація змін у статутному капіталі, і ми пропонуємо свої послуги в проведенні даної процедури.

Послуга Терміни Вартість
Зміна статутного капіталу від 4 днів 950 грн.

Замовити

Зміна статутного капіталу може відбуватися при отриманні підприємством додаткових інвестицій, збільшенні або зменшенні кількості учасників, зміні розмірів внесків засновників, а також при вимушеному зменшенні капіталу у зв'язку з недоліком необхідних активів.

Зміни в статутному капіталі

Зміни в статутному капіталі вимагають дотримання кількох правил:

  • на момент внесення змін до статутного капіталу, він повинен бути сформований повністю, тобто на 100%;
  • зміни, що стосуються зменшення статутного капіталу, вступлять в силу тільки через три місяці послепроведенія їх держреєстрації.

Порядок дій при реєстрації змін капіталу

Порядок реєстрації змін у статутному капіталі:

  • нотаріальне завірення установчих документів;
  • подача державному реєстратору необхідного пакета документів;
  • отримання витягу з Єдиного реєстру;
  • отримання довідки Держкомстат;
  • повідомлення податкової служби про зміну статутного капіталу.

Слід мати на увазі, що при зменшенні статутного капіталу ТОВ необхідна публікація відповідного оголошення в спеціальному друкованому органі. Щоб провести збільшення статутного капіталу ТОВ або акціонерного товариства досить повідомити податкові органи, публікація оголошення в цьому випадку необов'язкова.

Пропонуємо вам скористатися нашими послугами з проведення реєстрації змін статутного капіталу вашого підприємства. Ми також надамо вам консультаційну допомогу при формуванні статутного капіталу, підготуємо всі необхідні для реєстрації документи.

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізічніх ОСІБ - предпринимателей

 

Суди