EDR.com

Управління дебіторською заборгованістю

Послуга Одиниця
Складання позовної заяви або апеляційної чи касаційної документ
Участь адвоката/юриста в судовому засіданні засідання
Подача документів в суд факт подачі
Усна консультація з проблеми, що вимагає звернення до суду годину

Замовити

Аналіз погашення заборгованості підприємства

Повернути борг із позичальника – складна справа, особливо у випадках із дебіторською заборгованістю підприємства. Отже, повернення дебіторської заборгованості – це досить трудомісткий процес повернення, як правило, великих сум. Юридичні професіонали з нашої компанії завжди докладають усіх своїх зусиль для управління дебіторською заборгованістю, та щоб вирішити проблему, що виникла, до суду. Але, як показує практика, добитися повернення коштів таким шляхом – досить важко. Боржник завжди знайде будь-який привід, щоб ухилитися від своїх обов'язків.

У подібних випадках, кращий вихід із ситуації – звернення до суду, де продовжиться робота з дебіторською заборгованістю та буде проведено ряд дій з її повернення. Але навіть коли буде винесене рішення суду про стягнення дебіторської заборгованості, його ще необхідно виконати. Досить часто наші юристи стикаються з неприємними ситуаціями, коли під час виконавчого провадження доводиться постаратися, щоб їхньому клієнтові дійсно повернули заборгованість.

Добре, коли в несумлінного позичальника є необхідні кошти для повного погашення боргу. У такому випадку, після винесеного судового рішення на користь позивача, йому перекажуть гроші на рахунок. Але найчастіше боржник умудряється перевести свої гроші на рахунок третьої особи, чи будь-яким чином позбутися арештованого майна, що повинне було послужити гарантією повернення заборгованості. З такої ситуації також є вихід. У ст. 190 ЦК України вказано, що майно – це не тільки матеріальний предмет чи сукупність предметів, а й майнові обов'язки та права. Але вимагати їх від боржника буде не так просто.

Проводячи аналіз погашення заборгованості, за допомогою досвідченого адвоката можна перевести стягнення заборгованості на наступні види майнових прав:

  • право оренди;
  • об'єкти незавершеного будівництва;
  • об'єкти інтелектуальної власності;
  • інші види.

Але й це ще не все. Наприклад, наш юрист може допомогти вам стати власником того чи іншого об'єкту нерухомості, якщо фізична чи юридична особа, що заборгувала вам певну суму грошей, укладала договір пайової участі в будівництві.

Суди