EDR.com

Обмеження батьківських прав Київ

Позовна заява про обмеження прав на дитину

Позбавлення батьківських прав – це найсуворіша та найсерйозніша міра покарання по відношенню до батька чи матері. Тому, найчастіше, по відношенню до батьків можуть винести рішення про обмеження батьківських прав, якщо він чи вона не заподіяли дитині ніякої шкоди або не вчинили іншого злочину проти неї.

Цікавий той факт, що сімейним законодавством не передбачене таке поняття, як обмеження батьківських прав. Замість цього в ст. 170 СК України вказано, що в батька, матері або у обох батьків можуть відібрати дитину. Причинами для цього можуть послужити:

  • жорстоке поводження з дитиною;
  • її експлуатація;
  • у випадках, якщо один із батьків або вони обоє є наркозалежними чи алкозалежними;
  • інше.

Подати на батьків позов на обмеження прав на дитину можуть будь-які близькі родичі. У ситуаціях, коли поводження батька або матері по відношенню до їхньої дитини яким-небудь чином позначається на її здоров'ї й існуванні, то рішення про її відібрання може бути винесене прокурором або органами опіки й піклування з подальшим зверненням до суду.

Наслідки обмеження прав на дитину – це її передача на утримання іншому з батьків (батьку чи матері) або родичам. В іншому випадку дитина може перейти під опіку органів піклування. Крім того, під час судового засідання також повинно бути вирішене питання про стягнення аліментів із несумлінного батька (матері).

Повернення дітей здійснюється тільки тоді, коли батьком (матір'ю) створені всі умови для виховання й утримання дитини. Крім того, важливо переконатися, що тепер вона буде в безпеці. Як приклад, батько або мати позбулися своєї залежності, були визнані психічно врівноваженими і т.д.

Дана категорія справ є досить складною, а судові розгляди часом затягуються на тривалий час, так як важко, наприклад, довести те, що батько (матір) дійсно погано поводився зі своєю дитиною. У такій справі потрібні не тільки свідки цього, але й кваліфіковані юристи, а також адвокати, які допоможуть скласти позовну заяву про обмеження батьківських прав, відстояти інтереси дитини та добитися справедливого рішення суду стосовно неї.

Суди