EDR.com

Незаконне звільнення працівника з роботи Київ

Що робити, якщо звільнили незаконно або при звільненні не виплатили гроші?

Звільнення – це нелегка процедура, як для робітника, так і для його начальника. Проблеми працівника обмежуються пошуком нового місця роботи, а ось роботодавцю доведеться зіткнутися з більш серйозною справою – правильно провести процедуру звільнення у відповідності з усіма вимогами чинного законодавства України. Адже якщо хоч одна норма не буде виконана, працівник з легкістю може подати позов до суду, що в будь-якому випадку погіршить репутацію компанії.

Трудовий кодекс України містить у собі детальне роз’яснення понять таких, як припинення і розірвання трудового договору. Проте конкретно про звільнення у ньому мова не йде. Припинення дії договору – це загальний термін, який включає розірвання, а воно, в свою чергу, має лише одну чітку особливість, а саме наявність хоча б однієї ініціативної сторони, яка бажає припинити трудові відносини. Звільнення об’єднує ці два поняття, так як є результатом обох процесів.

Відповідно до статті 36 Кодексу законів України про працю, припинити трудові відносини можна лише за наступних умов:

  • домовленість сторін;
  • завершення строку дії договору;
  • переведення працівника в іншу компанію (за його бажанням);
  • вимушена військова служба;
  • відмова від зміни посади та регіону разом з переїздом компанії;
  • позбавлення волі працівника (згідно з вироком судді);
  • розірвання договору з ініціативи співробітника або начальника, а в деяких випадках згідно рішення профспілкового органу;
  • інші умови, зазначені у трудовому договорі.

Процес звільнення у кожному випадку має свої складнощі і особливості. Наприклад, якщо брати ситуацію, де працівник звільняється по своїй волі, то роботодавець має право вимагати від нього відпрацювати ще два тижні. Протягом цього часу працівник може ще раз обдумати своє рішення і змінити його. Тобто відкликати свою заяву та продовжити працювати. Якщо начальник проігнорує бажання свого співробітника, то у найближчий час може очікувати виклик до суду, так як це вже буде незаконне звільнення. В результаті чого, працівник не тільки поновиться на роботі, а й має право стягнути моральну шкоду, а також компенсацію за вимушений прогул.

Трудові спори виникають дуже часто. Кваліфікований захист своїх прав та інтересів потрібен не тільки працівнику, але і його роботодавцю. Наша юридична компанія завжди готова допомогти вам у вирішенні будь-яких проблем. Ми можемо підготувати всі документи належним чином та представити вас у суді. Звернувшись до нас по допомогу, ви будете впевнені, що ваша справа у надійних руках.

Суди