EDR.com

Оскарження та визнання заповіту недійсним у суді Київ

Чи можна оскаржити заповіт?

Заповіт є документом, у якому викладена воля фізичної особи щодо її майна. За допомогою заповіту особа вправі передати все своє майно або його частину, кому захоче.

Оскарження заповіту на квартиру

Оскарження заповіту на квартиру в Україні – один із найтрудомістких та серйозних процесів. Пов'язано це з тим, що в подібній справі вирішується питання про вселення або виселення з конкретного житла. Найчастіше, подібні судові розгляди ще більше затягуються у часі за рахунок попередніх мешканців, які проживають у квартирі чи будинку, і які не хочуть втратити права на житлову площу та з'їжджати. Значно ускладнити процес оскарження може й наявність малолітніх дітей, чиї права також порушуються у випадку переселення або виселення.

Чи можна оскаржити заповіт після смерті заповідача? У випадку якщо хто-небудь із родичів не згодний з документом, який покійний залишив після себе або вважає, що померлий склав його, будучи не при здоровому глузді, тоді через суд можна оскаржити такий заповіт. Після того, як суд винесе рішення про недійсність документа з тих чи інших причин, тоді заповіт і не набуде чинності.

Визнання заповіту недійсним

Здійснюється визнання заповіту недійсним тільки через суд і варто помітити, що це не менш складна процедура, ніж оскарження, тому без досвідченого адвоката у такій справі не обійтися ніяк.

Суд, перш ніж винести рішення про недійсність заповіту, повинен з'ясувати такі обставини:

1. По-перше, це наявність заповіту та документи, які свідчать про смерть заповідача. Тому, до позовної заяви, необхідно додати ксерокопію свідоцтва та заповіту.

2. По-друге, суд повинен вивчити наявну інформацію про позивача та відповідача. Це потрібно, для того щоб визначити факт одержання спадщини, якби вона здійснювалася в порядку закону.

3. По-третє, проводиться перегляд заповіту. Як відомо, заповіт – це одностороння угода, яка відображає бажання лише однієї сторони (заповідача). Але, на жаль, до будь-якої угоди пред'являються свої вимоги, які необхідно врахувати, перш ніж її складати. До таких вимог відносяться:

  • суб'єкт;
  • його воля, викладена у письмовому виді (суб'єктивна сторона);
  • зміст та форма угоди.

Саме ці елементи й перевіряються судом. Якщо один з даних елементів не відповідає українському законодавству, тоді суд вправі ухвалити рішення щодо того, що заповіт є недійсним.

 

Оскаржити договір дарування

Договір дарування (дарча) – це один із найнадійніших документів, але все-таки є можливість її оскаржити. А оскаржити договір дарування можна у таких випадках:

  • дарувальник складав документ, будучи не в здоровому глузді, або під психічним чи фізичним тиском сторонніх осіб;
  • угода про дарування призначалася для купівлі-продажу або довічного утримування, що, як відомо, суперечить її основному призначенню.

Оскаржити спадщину, передану по дарчій, включаючи будь-яке нерухоме майно – не зовсім легке завдання, тому що кожен з перерахованих вище факторів ще потрібно довести у суді. Підвищити свої шанси на виграш справи у такому випадку, можна тільки з підтримкою досвідчених юридичних фахівців.

Усі випадки із оскарженням заповіту або визнанням його недійсним – індивідуальні. У кожній справі присутні свої тонкощі та нюанси. Тому, якщо ви не впевнені, що розберетеся у цій справі самі, можете звернутися по допомогу до наших юристів.

Суди