EDR.com

Усиновлення й удочеріння дитини

Послуга Терміни
Складання Позову від 1 дня
Подача Позову  
Супровід від 6 міс.

Замовити

Багато родин замислюються про те, щоб усиновити дитину. Це дуже важливий і серйозний крок не тільки в плані майбутньої відповідальності за чиєсь життя, але й в плані підготовки документів. На жаль, вашого бажання дати дитині шанс на повноцінну родину іноді буває замало для усиновлення. Українцям потрібно пройти довгу та важку процедуру, перш ніж прийняти когось у свій будинок. Крім маси документів і довідок, які запросять органи опіки, майбутнім батькам прийдеться впоратися з непростим судовим процесом. І тільки у випадку успіху, вам дозволять усиновити дитину.

Якщо ви дійсно маєте намір пройти процес усиновлення, то слід ознайомитися з вимогами до прийомних батьків. Усі вони викладені в Сімейному кодексі України. Отже, от основні моменти, які варто знати майбутнім опікунам:

  • Майбутні батьки повинні бути дорослішими за прийомних дітей не менш ніж на 15 років.
  • Між опікуном і дитиною не повинно бути різниці у віці більш ніж 45 років.
  • Усиновити дитину може не тільки подружня пара. У випадку якщо в дитини є один батько або мати, то особа протилежної статі має право стати опікуном.
  • Особам однієї статі заборонено бути опікунами дитини.
  • Жінка та чоловік, не пов'язані шлюбом, не мають право на всиновлення тієї ж самої дитини. У деяких випадках суддя може дозволити їм стати опікунами, якщо вони живуть в «цивільному шлюбі».

Варто окремо зазначити осіб, які не можуть бути опікунами. Вони перераховані в статті 212 Сімейного кодексу України. Зокрема, мова в ній іде про наступні категорії громадян:

  • Особи, що є недієздатними або обмежено дієздатними.
  • Громадяни, що мають вирок про позбавлення батьківських прав стосовно своїх власних дітей.
  • Українці, що раніше мали опікунство, але з їхньої вини воно було анульовано.
  • Особи, що мають захворювання, які можуть принести шкоду дитині.
  • Люди, що страждають алкоголізмом або наркоманією.
  • Громадяни, що перебувають на лікуванні в наркологічному або психіатричному диспансері.

Як усиновити дитину

В першу чергу, особи, що бажають всиновити дитину, повинні подати заяву до суду. Усиновлення або опіка належить до категорії справ, які розглядаються в рамках окремого судочинства. Іншими словами, при судовому розгляді відсутній відповідач. У засіданні, крім претендентів на опікунство, беруть участь органи опіки та дитина, якщо її вік дозволяє адекватно сприймати та оцінювати даний процес.

Згідно зі статтею 252 Цивільно-процесуального кодексу України, особи, що бажають усиновити дитину, повинні підготувати певний перелік документів і правильно скласти заяву. Процес підготовки, безумовно, віднімає багато сил і нервів. Щоб полегшити дану процедуру, найкраще скористатися допомогою кваліфікованих фахівців. Наша компанія «EDR» завжди готова запропонувати своїм клієнтам якісні юридичні послуги в супроводі процесу всиновлення. Наші адвокати не тільки підготують необхідний пакет паперів, але й представлять вас у суді. З їх участю процес усиновлення чи удочеріння пройде просто та швидко. Вартість послуг буде залежати від складності вашої справи й деяких інших факторів. Більш докладну інформацію ви можете дізнатися на консультації з нашим юристом зі справ опікунства.

Суди