EDR.com

Досудове врегулювання спорів Київ

Порядок досудового врегулювання спору

Досудове врегулювання спорів – це найвигідніше вирішення конфліктних ситуацій між сторонами, так як воно менш витратне в Україні. Саме тому кожний клієнт, що звертається до нас по допомогу, отримує, насамперед, рекомендацію щодо того, щоб спробувати вирішити суперечку в досудовому порядку.

Врегулювання спорів до суду, у більшості випадків, допомагає сторонам конфлікту прийти до спільної згоди та забути про колишні розбіжності. Але врегулювати суперечку, не звертаючись до органів правосуддя, не так і просто. У подібних справах без допомоги досвідченого адвоката або юриста – не обійтися ніяк.

Професіонали з нашої компанії прикладуть усі зусилля для того, щоб ви змогли уникнути тривалих і напружених судових розглядів. Ми зможемо:

  • проконсультувати клієнта із приводу того, як скласти угоду;
  • надати абонентське юридичне обслуговування;
  • виконати інші дії в інтересах клієнта для успішного врегулювання конфлікту.

Претензійний порядок врегулювання спорів може бути як обов'язковим, так і добровільним. Наприклад, Господарський процесуальний кодекс (ГПК) змушує одну сторону конфлікту пред'явити скаргу іншій. У випадку якщо друга сторона ніяким чином не відреагує на скаргу або відмовить у виконанні хоча б однієї вимоги – на неї можна подати позов до Господарського суду, через 30 днів із моменту пред'явлення претензії. Крім того, не варто забувати, що обов'язок сторін про вирішення спору в претензійному порядку може бути зазначений у договорі.

У випадку якщо обов'язок досудового врегулювання спору не зазначений в угоді або законі, тоді все буде залежати від конкретної ситуації. Але все-таки кращий варіант вирішення спору, що виник – це його рішення в позасудовому порядку. Тому, якщо ви вирішили врегулювати суперечку до суду, починати цю справу необхідно зі складання претензії. Згідно ст. 6 ГПК України, претензія повинна містити приблизно наступну інформацію:

  • ім'я або назва заявника і його адреса (для фіз. і юр. осіб відповідно);
  • ім'я або назва відповідача (фіз. або юр. особи), а також його адреса;
  • опис обставин, які послужили причиною для складання заяви;
  • вимоги заявника й вартість претензії;
  • перерахування документів, доданих до заяви.

Юристи з нашої компанії допоможуть врегулювати господарські, адміністративні, трудові, податкові, цивільні й інші спори в досудовому порядку. Адвокати зможуть скласти необхідну скаргу, як належить, згідно із всіма правилами й вимогами законодавства. Крім того, наші юридичні фахівці також зможуть доставити оформлену заяву відповідачеві, розрахувати суму пені, понесених фінансових втрат або збитку, штрафів і ін.

Суди